راه اندازی تهیه ی غذای خانگی

تجهیزات فست فود سراج > Uncategorized > راه اندازی تهیه ی غذای خانگی

راه اندازی تهیه ی غذای خانگی

۱۴ آبان ۱۳۹۸ / 0 Comments / 617 / Uncategorized, تمامی مقالات
Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It

 گروه صنعتی سراج تجهیز در این مقاله به راه اندازی تهیه ی غذای خانگی که اولین و مهم ترین مهارتی که برای راه اندازی این کسب و کار نیاز است، آشنایی کامل با هـنر آشپـزی می باشد، می پردازد. در نتیجه برای راه اندازی تهیه ی غذای خانگی مناسب ترین قشر زنان خانه دار می باشند. بانوان خانه دار علاوه بر کسب درآمد بهترین و مفیدترین استفاده  را از وقت‌ آزاد زیادی که در طول روز دارند، ببرند.

راه‌اندازی این کسب کار به بانوان محدود نمی‌شود و هر فردی با هر موقعیت با داشتن آشنایی های لازم با هنر آشپزی می‌تواند قدم در این راه بگذارد.

مشخص نمودن هدف

قدم اول مشخص نمودن هدف از راه اندازی تهیه غذا می باشد، باید مشخص کنید که هدفتان از راه‌اندازی تهیه غذا چیست؟

بررسی این موضوع که می خواهید غذای خود را در مغازه تهیه کنید یا در منزل ، و اینکه مشتری ها در مغازه یا خانه تان پذیرایی شوند یا اینکه غذای آماده شده را برای مشتری هایتان ارسال کنید؟

و سوالاتی  از این قبیل که باید در قدم اول به همه آنها پاسخ دهید.

تهیه وسایل آشپزی وتجهیزات آشپزخانه

تهیه وسایل آشپزی و تجهیزات آشپزخانه قدم بعدی است، برای راه اندازی یک کترینگ متوسط به تجهیزاتی مانند: یخچال، گاز، دستگاه کباب زنی، دیگ ، قابلمه ، سیخ کباب زنی، ملاقه و کفگیر، انواع چاقوها و دستگاه خمیر گیر نیاز است.

آشپزخانه خانگی و ارسال غذا به بیرون

آشپزخانه خانه خودتان برای شروع کار کافیست و به بسته بندی ها هم دقت داشته باشید زیرا، بسته بندی های جذاب تر مشتریان بیشتری هم با خود می آورند.

برای تولید یک غذای خانگی حداقل به دو نیرو نیاز دارید. یک نیرو،شخصی است که کار تولید غذارا انجام می دهد و شخص دیگری که غذا را به دست مشتری برساند. هرچه حجم کار را افزایش دهید به کارکنان بیشتری هم نیاز خواهید داشت به عنوان مثال اگر می خواهید تحویل به بیرون هم داشته باشید باید به فکر پیک موتوری هم باشید.

انتخاب نام مناسب تجاری

اسم تجاری مناسب و جذابی انتخاب کنید، انتخاب اسم باید به گونه ای باشد که گویای حوزه ی کاری شما باشد. نامی مناسب است که هم ساده و خاص باشد و هم به راحتی در ذهن مشتری بماند.

از تبلیغات غافل نشوید میتوانید از برگه های تبلیغاتی استفاده کنید یا در شبکه های اجتماعی عکس منوی غذاهای روزانه تان را قراردهید .

مجوز و کارت بهداشت تهیه کنید

زیرا تمام مشاغلی که با سلامت مردم در ارتباط هستند از جمله اغذیه فروشی ها برای فعالیت باید کارت بهداشت داشته باشند

پیش بینی مشکلات  احتمالی این شغل و نحوه پیشگیری آنها

برای جذب مشتری باید غذاهایی که تولید می کنید از نظر طعم و ظاهر متناسب با سلیقه و ذائقه مشتریان تان باشد و از طرفی علاوه بر دقت نمودن بر طعم و ظاهر غذا نباید از قیمت ها غافل شوید باید غذا هارا طوری قیمت گذاری کنید که قشر متوسط جامعه توانایی پرداخت و خرید غذا را داشته باشند.۰

اگر با افزایش هزینه های اولیه تهیه غذا مواجه شدید از کیفیت غذاهای تولید شده نکاهید، همیشه باید کیفیت غذا در اولویت باشد زیرا مشتری ترجیح می دهد هزینه ی بیشتری پرداخت کند اما  غذایی که دریافت می کند مانند کیفیت سابق و حتی بالاتر باشد.

You Might Also Like

طرز تهیه کرم کارامل
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
طرز تهیه پیتزا سبزیجات
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
طرز تهیه سس سیر
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

Leave your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک ما نیاز دارید؟

تماس با ما
Compare List