نحوه دم کردن قهوه ی خوش طعم

تجهیزات فست فود سراج > Uncategorized > نحوه دم کردن قهوه ی خوش طعم

نحوه دم کردن قهوه ی خوش طعم

۱۹ آبان ۱۳۹۸ / 1 Comments / 593 / Uncategorized, تمامی مقالات
Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It

خیلی از افراد طرز تهیه صحیح دم کردن قهوه را نمی‌دانند، در این بخش گروه صنعتی سراج تجهیز قصد دارد تا شما را با روش دم کردن قهوه به صورت صحیح آشنا نماید، با ما همراه باشید.

روش های تهیه قهوه بسیار متنوع است برای دم کردن قهوه ی خوش عطر ریزه کاری هایی وجود دارد که با دانستن این نکات می توانید به طعم و عطر قهوه ی مطلوبتان برسید.

نکات تهیه ی یک قهوه ی بی نقص

عطر و طعم قهوه نه تنها به شیوه آماده کردن آن بستگی دارد، بلکه نوع دانه‌های قهوه‌ و اینکه قهوه محصول کدام کشور باشد و از کدام منطقه و از چه نوع درخت قهوه برداشت شده باشد هم تاثیر دارد.

یکی از خصوصیات مثبت دستگاه‌های مخصوص آسیاب قهوه ، آسیاب نمودن یکنواخت دانه‌های قهوه می باشد. اما در آسیاب‌های معمولی ممکن است تمام دانه ها به صورت یکنواخت خورد نشوند و برخی دانه‌ها کمتر از بقیه خرد شوند و سرانجام یک ‌نواختی و یک دستی مورد پسند را به ما ندهد.

پیش از دم نمودن قهوه، به این موضوع دقت داشته باشید که هرچه دانه های یک دست تری داشته باشید ،قهوه بهتری در آخر خواهید شد.

به یاد داشته باشید که تغییرات کوچک در اندازه ذرات قهوه به طرز چشمگیری روی طعم نهایی قهوه تاثیر گذاراند.

حد الامکان هرگز از قهوه ی آماده شده و دم کشیده برای بار دوم استفاده ننمایید زیرا زمانی که بار دوم از قهوه استفاده میکنیم قهوه ی ما طعم خود را از دست داده و یک طعم تلخ نامطبوع خواهد داشت.

نسبت قهوه و آب

میزان صحیح ریختن قهوه به فاکتور هایی از جمله  اینکه بخواهید قهوه ی سنگینی بنوشید یا خیر بستگی دارد هرچه آب بیشتری اضافه کنیم باعث سبک تر شدن مزه ی قهوه در واقع بی مزه تر شدن قهوه می شود و آب کم هم باعث غلظت بیشتر قهوه می شود.

پس در نتیجه یک قهوه خوب و با کیفیت نیازمند آسیاب کردن یکنواخت و دقیق است. علاوه بر شیوه دم کردن، نسبت قهوه و آب ، ابزارهای آسیاب قهوه برای داشتن یک فنجان قهوه معرکه، نقش حائز اهمیتی دارند.

You Might Also Like

طرز تهیه کرم کارامل
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
طرز تهیه پیتزا سبزیجات
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
طرز تهیه سس سیر
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

Leave your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک ما نیاز دارید؟

تماس با ما
Compare List