توضیح عملکرد دستگاه اسپرسو ساز صنعتی و معرفی اجزا و قطعات

تجهیزات فست فود سراج > Blog > توضیح عملکرد دستگاه اسپرسو ساز صنعتی و معرفی اجزا و قطعات

توضیح عملکرد دستگاه اسپرسو ساز صنعتی و معرفی اجزا و قطعات

Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It

افراد کمی هستند که تابحال قهوه اسپرسو نخورده باشند یا اسمش را نشنیده باشند این قهوه محبوب توسط دستگاه اسپرسو ساز درست میشود و البته قهوه های دیگری نیز مانند کاپوچینو کن پانا و لاته با این دستگاه درست میشود .

( سراج تجهیز عرضه کننده تجهیزات کافی شاپ و تجهیزات هتل )

نحوه عملکرد دستگاه اسپرسو ساز صنعتی

دستگاه اسپرسو ساز دو نوع صنعتی و خانگی دارد که نوع صنعتی ان کاربرد بیشتری دارد و در تجهیزات کافی شاپ ها رستوران ها و هتل ها از ان استفاده میشود . دستگاه خانگی از پمپ ارزشی استفاده میکند که دارای یک سیم پیچ الکترومغناطیسی است که برای کشیدن و فشار دادن پیستون از ان استفاده میشود در عوض نوع صنعتی از یک پمپ چرخشی استفاده میکند که فشار ثابتی ایجاد میکند .

روش کارکردن دستگاه اسپرسو ساز صنعتی اینگونه است که وقتی اب داخل ان به نقطه جوش میرسد با فشار زیاد از پودر قهوه داخل دستگاه عبور میکند و به یک اسپرسو با غلظت و کافئین بالا تبدیل میشود که طرفداران زیادی نیز دارد .

اسپرسو ساز های صنعتی معمولا دارای یک مخزن کوچک یا بزرگ هستند و بعضی هم به لوله کشی متصل هستند مخزن دار ها معمولا برای مصارف کم استفاده میشود اسپرسو ساز های صنعتی معمولا دارای یک پمپ هستند که عصاره قهوه را به خوبی میگیرد .

دستگاه اسپرسو ساز صنعتی دارای چه اجزایی است؟

پمپ

اسپرسو ساز نیاز به مقدار کافی اب دارد و این اب باید مواد معدنی کمی در خودش داشته باشد و به همین دلیل اب لوله کشی میتواند گزینه مناسبی باشد اما اب لوله کشی فشار لازم را ندارد به همین علت دستگاه اسپرسو ساز نیاز به پمپ دارد پمپ هایی که در این دستگاه ها استفاده میشوند معمولا پمپ الکتریکی و از نوع چرخشی هستند این پمپ ها دارای یک دیسک مکانیکی هستند که با انرژی الکتریکی کار میکنند .

دیگ بخار

دیگ بخار در اسپرسو ساز برای بالا بردن حرارت اب است و برای همین دیگ بخار قطعه مهمی در قهوه ساز است و بعضی از قهوه ساز های حرفه ایی دارای دو دیگ بخار هستند که یکی برای دم کردن اب و دیگری برای فرستادن بخار است دمای ابی که برای دم کردن قهوه نیاز است باید نود و سه درجه باشد و دمای بخار نیز حدود صد درجه باشد چون که دمای اب تاثیر زیادی بر روی کیفیت قهوه دارد داشتن یک دیگ بخار خوب اهمیت بالایی دارد .

گروپ هد

گروپ هد همان قسمتی از اسپرسو ساز است که در ان اب جوشیده با پودر قهوه تماس برقرار میکند گروپ هد ها از اعضای مختلفی تشکیل شده اند و به دو نوع اشباع و نیمه اشباع تقسیم میشوند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند البته بیشتر اسپرسو ساز های حرفه ایی از گروپ هد اشباع استفاده میکنند اما گروپ هد های نیمه اشباع قیمت کمتری دارند و تعمیرشان نیز اسان تر است .

هنگام خرید اسپرسو ساز صنعتی باید به چه نکاتی توجه کرد

یکی از نکات مهم درمورد خرید اسپرسو ساز صنعتی سیستم کف ساز و مخزن اب ان است و هرچقدر مخزن اب بزرگ تر باشد قیمت قهوه ساز نیز بالاتر میرود از دیگر نکاتی که بر قیمت قهوه ساز تاثیر میگذارند اندازه کپسول های خالی ان اندازه های مختلف ساخت اسپرسو و برنامه ریزی قهوه اشاره کرد . در مدل های ارزان تر مخزن اب و کپسول های خالی اندازه کوچکتری دارند و به همین دلیل مقدار قهوه ایی که با این دستگاه ها درست میشود نیز کمتر است درکل در هنگام خرید اسپرسو ساز ها باید نصبت به استفاده و نیاز خود درباره خرید دستگاه تصمیم گیری کنید و طبیعتا هرچقدر میزان استفاده شما بیشتر باشد شما به قهوه ساز بزرگ تری نیاز دارید و هرچقدر امانات دستگاه بیشتر باشد قیمت ان نیز بیشتر میشود .

پایان

ممنون که تا پایان مقاله همراه ما بودید ( سراج تجهیز عرضه کننده تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران )

Leave your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک ما نیاز دارید؟

تماس با ما
Compare List