سه راهکار برای افزایش بازدهی رستوران

تجهیزات فست فود سراج > Blog > سه راهکار برای افزایش بازدهی رستوران

سه راهکار برای افزایش بازدهی رستوران

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ / 0 Comments / 9 / Blog, تمامی مقالات, دانش, مقاله
Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It

همیشه در صنعت رستوران داری رقابت داغ و کشنده است و همه سعی میکنند فروش خود را بالا نگه دارند و یکی از چالش هایی که رستوران داران با ان مواجهند جذب مشتری جدید و راضی نگه داشتن مشتری کنونی است . حال ما در این مقاله سه راهکار برای افزایش فروش و بازدهی رستوران را به شما معرفی میکنیم پس با ما تا انتها همراه باشید . سراج تجهیز عرضه کننده تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران

چه کسب و کار شما یک کسب و کار نوپا باشد و یا یک کسب و کار با سابقه باید برای سرپا نگه داشتن رستوران خود این نکات را رعایت کنید:

1: جذب مشتری جدید .

2: تشویق مشتریان به استفاده دوباره از خدمات شما .

3: فراهم کردن اوقاتی خوش و مرفه برای مشتریان

برنامه اول جذب مشتری جدید

مطمعنا راضی نگه داشتن یک مشتری ثابت خیلی اسان تر از راضی نگه داشتن یک مشتری جدید است برای همین باید به شدت دقت کنید تا مشتری هایی که برای بار اول به رستوران شما می آیند از رستوران شما تجربه خوبی داشته باشند وگرنه مطمعن باشید که دیگر به هیچ وجه به سمت شما نمی آیند .

یک: از روش های بازاریابی استفاده کنید

ممکن است که روش های قدیمی بازاریابی تاثیر مثبتی داشته باشند اما باید هزینه زیادی برای انها بگذارید و این درحالی است که تبلیغات در شبکه های اجتماعی کم هزینه تر و پر بازده تر هستند شما میتوانید بجای تبلیغات در مجله ها و روزنامه ها وقتتان را صرف تبلیغات در شبکه های اجتماعی کنید و نتیجه خوبی دریافت کنید .

دو: برنامه هایی برای مشتری های جدید تدارک ببینید

برای تشویق مشتریان برای اینکه دوباره به رستوران شما سر بزنند میتوانید از روش هایی مانند دادن کوپن های تخفیف یا دادن یک نوشیدنی یا پیش غذای رایگان به مشتری های جدید نشان دهید که مشتری ها برای شما مهم هستند و با این کار باعث شوید تا دوباره به رستوران شما سر بزنند .

برنامه دوم افزایش مشتریان وفادار

اگر میخواهید مشتریان وفادار و همیشگی شما همچنان به همان گونه باقی بمانند باید به مشتریان وفادار و دائمی خود احترام زیادی بگذارید و به انها خدمات ویژه ایی ارائه دهید تا از امدن به رستوران شما لذت ببرند و دلشان بخواهد دوباره به رستوران شما بیایند .

یک: به مشتریان دائمی خود امتیاز هایی بدهید

به مشتریان همیشگی خود کارت عضویت بدهید و بعد از چندبار مراجعه به انها چیزهای مجانی مانند نوشیدنی دسر و پیش غذا بدهید تا تشویق شوند و بازم به سراغ رستوران شما بیایند .

دو: در فعالیت های خیریه ایی مشارک کنید

کارهایی مانند میزبانی از یک جشن خیریه بسیار باعث جذب مشتری میشود یا مثلا اینکه برای یک روز چند درصد از درامد رستوران را به خیریه اهدا کنید این کار باعث میشود کسانی که به شرک در فعالیت های خیریه ایی علاقه دارند با رستوران شما اشنا شوند و شاید حتی مشتری ثابت شما نیز شوند .

سه: از رویداد های اجتماعی میزبانی کنید

میزبانی از چنین رویداد هایی باعث میشود افراد بیشتری با کسب و کار شما اشنا شوند همچنین فعالیت هایی مانند برگزاری بازی ها پخش زنده موسیقی و…. باعث میشود افراد از بودن در رستوران شما بیشتر لذت ببرند و هرچقدر هم بیشتر در رستوران شما بمانند غذاهای بیشتری سفارش میدهند .

برنامه سوم روش های خرید و ثبت سفارش خود را گسترش دهید

یک: برای رستورانتان یک منوی بیرون بر تهیه کنید

وقتی یک منوی بیرون بر داشته باشید حتی در مواقعی که تمام صندلی های رستورانتان پر است میتوانید فروش داشته باشید .

دو: برای هر تایمی در روز منوی مناسبی داشته باشید

اگر رستوران شما فقط در وعده ناهار و شام سرویس میدهد اما در بعضی ساعات صبح نیز اطراف رستوران شلوغ میشود بهتر است یک منوی صبحانه نیز برای رستوران خود در نظر بگیرید .

سه: از تکنولوژی های روز استفاده کنید

خیلی از مشتری ها ترجیح میدهند از رستوران هایی غذا سفارش دهند که از تکنولوژی های روز استفاده میکنند و برایشان سفارش انلاین غذا بسیار راحت تر از سفارش تلفنی است برای همین بهتر است برای راحتی بیشتر مشتری هایتان از تکنولوژِی های روز بهره بگیرید .

پایان

امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد ( سراج تجهیز عرضه کننده تجهیزات هتل و تجهیزات افی شاپ )

Leave your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک ما نیاز دارید؟

تماس با ما
Compare List