طرز تهیه تیرامیسو خانگی

تجهیزات فست فود سراج > تمامی مقالات > طرز تهیه تیرامیسو خانگی

طرز تهیه تیرامیسو خانگی

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ / 0 Comments / 41 / تمامی مقالات, دانش, مقاله
Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It

تیرامیسو یکی از دسر های محبوب و بین المللی ایتالیا است که با مواد ساده مانند خامه و بیسکوییت درست میشود اما با این حال طعم بسیار دلپذیری دارد و در تمام دنیا محبوب است .

این دسر خوشمزه تقریبا در تمام دنیا طرفدار دارد و به همین خاطر با دستور تهیه های فراوانی دارد حال در این مقاله با بهترین دستور تهیه این دسر با ما همراه باشید .

سراج تجهیز عرضه کننده تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران

مواد لازم برای چهار نفر

  1. قهوه اسپرسو : یک فنجان
  2. بیسکوییت لیدی فینگر : یک بسته
  3. پودر کاکائو : نصف قاشق غذاخوری
  4. زرده تخم مرغ : سه عدد
  5. پنیر ماسکارپونه : صد و پنجاه گرم
  6. خامه : دویست گرم
  7. شکر : صد گرم

طرز تهیه :

ابتدا تخم مرغ هارا شکسته و سفیده انها را از زرده جدا میکنیم و در کاسه های مجزا میریزیم سپس زرده هارا با هم زن برقی هم میزنیم تا پف دار شوند سپس شکر را به ان اضافه و خوب هم میزنیم بعد پنیر ماسکارپونه را اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا مواد کاملا یکدست شوند . خامه را درون کاسه بریزید و هم بزنید تا پف دار شود .

خامه را به قدری هم بزنید که کاملا سفت شود به طوری که اگر کاسه را برگردانید از کاسه بیرون نریزد وقتی خامه به این اندازه سفت شد انرا با مواد دیگر مخلوط کنید . سفیده تخم مرغ را نیز به اندازه ایی هم بزنید که پف کند و کاملا سفید شود سپس انرا به مواد قبلی اضافه کنید .

قهوه اسپرسو را اماده کنید و داخل ظرف بزرگی بریزید و بگذارید خنک شود ( اگر قهوه اسپرسو داغ باشد بیسکوییت هارا له میکند ) حال بیسکوییت های لیدی فینگر را درون ظرف میریزیم تا اغشته به قهوه شوند اما نگذارید زیاد درون قهوه بمانند و خیلی خیس شود . سپس ظرف پیرکس مستطیلی شکلی را برمیداریم و ان را با بیسکوییت پر میکنیم .

سراج تجهیز عرضه کننده تجهیزات فست فود و….

حال به ترتیب یک لایه بیسکوییت اغشته به قهوه را میچینیم و یک لایه از مایه ایی که اماده کرده ایم را روی ان میریزیم و این کار را تا پر شدن ظرف ادامه میدهیم . بعد روی ظرف را با سلفن بپوشانید و بگذارید تا به مدت شش ساعت درون یخچال بماند البته اگر بگذارید بیست و چهار ساعت بماند تیرامیسوی به مراتب بهتری اماده میشود بعد از خارج کردن تیرامیسو از یخچال ان را برش دهید و در ظرف های مورد نظر سرو کنید .

پایان

ممنونیم که تا پایان مقاله همراه ما بودید ( سراج تجهیز عرضه کننده تجهیزات هتل و تجهیزات کافی شاپ )

You Might Also Like

طرز تهیه کرم کارامل
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
طرز تهیه پیتزا سبزیجات
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

Leave your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا به کمک ما نیاز دارید؟

تماس با ما
Compare List