Archives آذر ۱۳۹۷

میخام کافی شاپ بزنم

۰۳ آذر ۱۳۹۷ / 0 Comments / 31 / تمامی مقالات, مقاله
میخام کافی شاپ بزنم

ما در این مقاله مطالبی برای اینکه میخام کافی شاپ بزنم برای آشنایی بیشتر شما خواهیم گذاشت:

خرید تجهیزات رستوران. خرید تجهیزات کافی شاپ. خرید تجهیزات فست فود

در ادامه مطلب همراه ما باشید

میخام کافی شاپ بزنم

مسلما راه اندازی و تاسیس کافی شاپ در نگاه اول شغلی راحت و سود آور است. حالا بیاید با هم رو راست باشیم. کافه داری نیز مانند دیگر مشاغل سختی خودش را دارد و
نیازمند یکسری دانش علمی است که در ادامه آنها را نیز بازگو می نماییم.

در این مقاله به موارد کلیدی در تاسیس کافی شاپ مختصرا اشاره خواهیم کرد :

  1. هدفت از تاسیس کافی شاپ چیه؟

تقریبا 50 درصد قضیه پاسخ به این سوال شامل ای مورد می شود. مسلما اگر به این قضیه واقف باشید که دلیل کافه دار شدن شما چیست قدمی بزرگ برای رسیدن به کسب و کارتان برداشته اید.

  1. کانسپت کافی شاپ

یکی از مواردی که بیشتر مشتریان را به به سمت کافه شما جذب می کند . نوآوری نیز می تواند عامل سودآوری تضمین شده باشد.

  1. قبل از هر کاری مشورت کن

اگر با شخصی مشورت کنید یک حرکت منطقی انجام داده اید اما این که با چه شخصی مشورت کنید بسیار اهمیت دارد.معمولا از افرادی که در حال حاضر کافه دار هستند مشورت نگیرید.

زیرا تنها اطلاعات آنها از بازار کافی شاپ معطوف به منطقه و تجربه شخصی شان است پس برای مشاوره کسانی را انتخاب کنید که کارشان راه اندازی کافی شاپ است.

  1. برای شروع چقدر پول داری؟

مسلما با یک بادکنک نمی شود پرواز کرد اما با یک بالن امکان پرواز وجود دارد. امنیت سفر و همچنین سرعت اوج گیری به اندازه بالن شما بستگی دارد.

  1. کجا میخای کافه بزنی؟

انتخاب محل مناسب برای تاسیس کافی شاپ با توجه به تعداد مشتری عبوری، میزان ظرفیت منطقه، امکان پارک ماشین، متناسب بودن با کانسپت کافه و مواردی از این قبیل که مطمئنا در جلسات مشاوره تمامی آنها بررسی میشود.

  1. چی میخای ارائه بدی؟

از مهمترین نقاط قوت یک کافه منوی به روز، سالم، عامه پسند و اقتصادی است که مسلما یک مشاور حرفه ای می تواند یک منو حرفه ای طراحی کند. توجه داشته باشید که برای متنوع تر شدن و اینکه کافه یکنواخت نباشد باید هرازگاهی منو تغییر کند.

  1. تجهیزات کاربردی برای کافه

مهمترین وظیفه ی مشاور و یا بعبارتی شاهکار یک مشاور انتخاب تجهیزات عالی با کمترین هزینه ممکن می باشد. خرید لوازم و تجهیزات می بایست متناسب با کانسپت کافه صورت گیرد.

  1. دکوراسیون

شاید جالب باشد که بدانید معمولا بیشتر اشخاصی که می خواهند کافه بزنند افرادی هستند مهندس معمار و یا عمران هستند. و دلیل آن نیز ایده های محیرالعقول که برای طراحی داخلی کافه آرزویش را داشتند. در ابتدا بهتر است که کانسپت آن آماده و طراحی شود و بعد به دکوراسیون و اجرا آن فکر کنند.

  1. پرسنل

از عواملی که با سود دهی و یا ورشکستگی شما رابطه بسیار مستقیمی دارد. معمولا هر کافه برای هر شیفت نیاز به حداقل یک باریستا، سالن دار و ظرفشور  دارد. از عواملی که باید در انتخاب پرسنل رعایت شود تجربه کاری، طرز برخورد با مشتری، طرز لباس پوشیدن و …  می باشد.

  1. کیفیت مواد اولیه

مسلما اگر محصول با کیفیت ارائه دهید مشتری های وفا دار خواهید پیدا کرد.

طبیعیست که اگر جنس با کیفیت عرضه کنید مشتری های وفادار پیدا خواهید کرد.

پس فکر سودآوری از طریق خرید مواد اولیه ارزان و بی کیفیت را از سرتان بیرون کنید.

تعهدتان را به مشتری نشان دهید تا مشتری هم وفاداری اش را به شما اثبات کند.

کار اصلی شما از بعد از تاسیس کافی شاپ تازه شروع میشود مطمئنا اداره یک مجموعه خود نیاز به مهارتهای پیشرفته ای دارد که شاید در مقالات دیگر به آن موضوع بپردازیم.

هزینه اصلی کافی شاپ مربوط به ملک است/ درآمد حداقلی کافه داری 24 میلیون تومان در ماه

۰۳ آذر ۱۳۹۷ / 0 Comments / 61 / تمامی مقالات, مقاله
هزینه اصلی کافی شاپ مربوط به ملک است/ درآمد حداقلی کافه داری 24 میلیون تومان در ماه

ما در این مقاله قصد داریم تا به شما هزینه های بر آوردی یک کافی شاپ را بگوییم :

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مجموعه ما روی لینک های مربوطه کلیک نمااید:

تجهیزات کار کرده کافی شاپ. تجهیزات کار کرده رستوران. تجهیزات کار کرده فست فود

در ادامه این مقاله با ما باشید.

هزینه اصلی کافی شاپ مربوط به ملک است درآمد حداقلی کافه در ماه 24 میلیون تومان

میزان در آمد روزانه هر کافه برابر است با یک میلیون و پانصد هزار تومان که حداقل 40 درصد و یا بیشتر از آن به تامین مواد اولیه، دستمزد کارگران و … کار استفاده می شود. میزان سود یک کافه در حداقل هشت صد هزار تومان است که این مبلغ سود در یک ماه برابر است با نزدیک به بیست و چهار میلیون تومان. در گذر زمان کسب و کارهای زیادی از رده خارج شده و کسب و کار های جدیدی وارد عرصه شده اند. درست از زمانی که حمامی های قدیم لنگ های خود را آویزان کردند قهوه خانه ها نیز تخت های خود را برداشتند و از میدان به در شدندو کافه های امروزی با آرایشی جدید تر و مدرن تر به وجود آمدند.

کسب و  کار کافی شاپ از کسب و کارهای دنیای مدرن است که مثل خیلی از کسب و کار ها به صورت وارداتی  به اقتصاد کشورمان پا گذاشته و حیطه بزرگی از بخش فرهنگ و اجتماع را در بر می گیرد. درست برعکس قهوه خانه های قدیمی که جایی برای خوردن چای و کشیدن قلیان بود کافی شاپ ها محل دورهمی و گپ و گفت های دوستانه و همچنین جایی برای معاشرت افراد است.

از مهمترین اولویت های راه اندازی یک کافه پیدا کردن یک محیط آرام و بدون تنش است. کسب و کار کافی شاپ نیز مانند دیگر کسب و کار های کشورمان نیاز به مجوز هایی نیز دارد.

طبق دستور اعمال شده توسط اداره اماکن راه اندازی یک کافی شاپ به یک سری موارد نیاز لازم دارد که  در ادامه آن ها را بازگو خواهیم کرد:

1 داشتن تابعیت جمهوری اسلامی

2 داشتن و ارائه دادن سند و یا بنچاق و یا اجاره نامه و یا حکم قطعی دادگاهمبنی بر راه اندازی کافی شاپ

3 داشتن اصل شناسنامه و ارائه دو سری فتوکپی کامل از تمامی صفحات آن

4 داشتن اصل کارت ملی و ارائه 2 سری کپی از آن

5 ارائه گواهی پایان خدمت و یا حتی معافیت از خدمت نظام وظیفه و یا ارائه مدرک معتبر برای معافیت تحصیلی و یا پزشکی دانشجویان و گواهی معتبر از دانشگاه

6 ارائه نمودن آخرین مدرک تحصیلی به جز افرادی که سن آن ها بالای 5 سال است که مدرک تحصیصلی آن ها هم حداقل باید خواندن و نوشتن را دارا باشد.

7 ارائه 6 قطعه عکس 3*4 جدید

8 مساحت حداقلی که به آن جواز داده می شود برای بستنی 12 متر، آبمیوه بستنی 14 متر و برای کافی شاپ 20 متر است.

9 رعایت حدود 300 متر برای صنفی

10 داشتن کد پستی 10 رقمی کد صنفی( که بر روی قبض تلفن واحد صنفی درج شده است).

  اگر در خواست کننده پروانه خانم باشد بودن و یا معرفی یک مباشر آقا الزامیست.10

11 نام تابلو باید از کلمات فارسی استفاده شود و به کار بردن اسامی، عناوین و همچنین اصطلاحات بیگانه ممنوع است.

هزینه اصلی کافی شاپ مربوط به ملک است/ درآمد حداقلی کافه داری 24 میلیون تومان در ماه

هزینه اصلی کافی شاپ مربوط به ملک است/ درآمد حداقلی کافه داری 24 میلیون تومان در ماه

انتخاب محل مناسب

معمولا بیشتر کافه ها در شهر های بزرگ دیده می شوند و خیلی کم به چشم می خورد که در شهر های کوچک کافه ایی باشد. این نیز یک موضوع است که باعث بالا رفتن هزینه ها می شود. معمولا بیشتر کافه ها در بیشتر در محل های خاصی هستند که که از مهمترین مخاطبین آن ها دانشجویان و جوانان هستند برای این کسب و کار و معمولا محل هایی که به دانشگاه ها نزدیک است و به مناطق فرهنگی و همچنین محل های لاکچری برای راه اندازی یک کافی شاپ به شمار می آید.بیشترین کافی شاپ ها معمولا  در محدوه انقلاب تا ولیعصر، ولیعصر شمال، ظفر، فردوسی، خیابان بهشتی، فلسطین، میرداماد، ماندلا هستند.

به گفته ایمان عربشاهی که دارنده یک کافی شاپ در خیابان ولیعصر است بهترین مان برای راه اندازی یک فست فود معمولا خیابان های نزدیک دانشگاه ها، حوالی پارک های شلوغ،لابی هتل ها، مراکز تجاری شلوغ، و همچنین سالن مراکز فرهنگی مانند سالن سینما هاست.وضعیت ملک در مناطق یاد شده نشان دهنده این است که هزینه تامین محل مناسب برای راه انداز یک کسب و کار بسیار مهم در برخی مارد دردسر ساز است.

مثلا اگر فردی قصد دارد یک کافی شاپ در محدوده ولیعصر انقلاب راه اندازی کند حداقل باید 100 میلیون تومان پول پیش و 3 میلیون تومان اجاره پرداخت کند.

حالا اگر بخواهید یک ملک را برای کافی شاپ در خیابان میرداماد اجاره کنید مبلغ آن برای پول پیش 120 میلیون تومان و اجاره آن 8 و نیم میلیون تومان است.

که البته قیمت خرید ملک در این مناطق هم بسیار بالاست.

برای مثال در منطقه ولیعصر محدوده انقلاب بین 6 تا 8 میلیون یک ملک تجاری معامله شده و در منطقه ای مانند میرداماد بین 15 تا 16 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

به طور متوسط با در نظر گرفتن یک ملک 100 متری برای یک کافی شاپ باید ماهیانه 5 تا 6 مییلیون اجاره در مرکز شهر را پرداخت کرد که این مبلغ در مناطق یک تا سه تهران به بیش از سه برابر هم افزایش پیدا می کند.

هزینه اصلی کافی شاپ مربوط به ملک است/ درآمد حداقلی کافه داری 24 میلیون تومان در ماه

هزینه اصلی کافی شاپ مربوط به ملک است/ درآمد حداقلی کافه داری 24 میلیون تومان در ماه

کافه آرایی

یکی از مهمترین و همچنین تاثیر گذار ترین بخش برای جذب مشتری یک کافی شاپ المان های بصری است.

به گفته فرحناز صارمی که صاحب یک کافی شاپ در جردن است به دلیل اینکه بیشتر مخاطبین کافی شاپ ها جوانان هستند باید توجه ویژه ای به المان بصری و دکوراسیون داشت.

و همچنین او می گوید: در صورت عادی یک کافی شاپ نیاز به یک طراح دکوراسیون برای طراحی که مجموع هزینه های مورد نیاز برای دکور آرایی و دستمزد طراح از 15 تا 20 میلیون تومان متغیر است.

اما اگر اجناس به کار گرفته شده برای طراحی دکوراسیون هزینه ها سر به 100 میلیون تومان مزند.

وسایل مورد نیاز

از دیگر نیاز های یک کافی شاپ بعد از انتخاب محل و دکور آرایی وسایل آشپزی است. موضوعی که باعث  بالا رفتن بالا رفتن هزینه ها می شود استفاده از ظروف خاص و ویژه در کافی شاپ است.

یکی از اصلی ترین موارد برای تجهیز یک کافه دستگاه قهوه ساز حرفه ایی است که قیمت آن بین 400 هزار تومان تا 4 میلیون تومان است.

کتری برقی بزرگ، آبمیوه گیری صنعتی به قیمت 2 میلیون، بستنی ساز به قیمت 3 میلیون تومان، ظروف پذیرایی بین 7 تا 15 میلیون تومان، ماکروفر 1 میلیون و 400 هزار تومان، سرخ کن 800 هزار تومان، گوش کوب برقی 120 هزار تومان،  از مهمترین وسایل مورد نیاز یک کافی شاپ هستند.

 به گفته مرجان اکرمی صاحب یک کافی شاپ در خیابان بهشتی: وجه تمایز یک کافی شاپ میز و صندلی است که هم ایجاد آرامش می کند و متمایز کننده است. آرامش و راحتی مشتریان بسیار مهم است و ایکه با توجه به این موارد چون مشتریان مدت زیادی را بر روی صندلی ها سپری می کنند باید به آن اهمیت زیادی داد. همچنین تامین و تدارک میز و صندلی مناسب هم نوعی سرویس دهی مطلوب برای مشتریان و همچنین رضایتمندی مدیریت برای مشتریان است.

نیروی انسانی

برای راه اندازی یک کافی شاپ آموزش دوره های کافی شاپ داری یکی از الزام سازمان اماکن است.

اما هر کسب و کاری نیاز به نیروی انسانی متخصص دارد.

نیروی های فعال در کافی شاپ ها معمولا بین 2 تا 3 نفر هستند اما این افراد باید در حوزه های مختلفی صاحب سبک باشند.

برای مثال کارگر یک کافی شاپ علاوه بر  مشتری مداری باید در ایجاد تمایز در محصولات هم سر رشته داشته باشد.

علیرضا قره گوزلو صاحب یک کافی شاپ در  خیابان فلسطین می گوید« باید کارگران در تهیه محصولات مهارت ویژه ای داشته باشند. برای مثال نوشیدنی یک کافی در سطح شهر مثال زدنی می شود که بدون شک حاصل مهارت و تخصص نیروی انسانی است.»

به گفته وی« هزینه دستمزد نیروی انسانی در کافی شاپ ها با اختلاف های بسیاری رو به رو است.

اکثر کافه داران به صورت تخصصی در این زمینه وارد شده و تنها از چند کارگر برای پذیرایی استفاده می کنند.

اما به صورت نرمال یک کارگر کافی شاپ  که فعالیت آن از ده صبح تا 12 بعد از ظهر و چهار بعد از ظهر تا 10 شب است بین یک میلیون و 200 هزار تا 2 میلیون دستمزد دریافت می کند. نکته قابل توجه در این میان حضور دانشجویان در این محل ها برای کار است که دستمزد ها را بسیار پایین می آورد یک دانشجو برای کار در کافی شاپ بین 800 هزار تا 1میلیون و 200 هزار تومان دستمزد دریافت می کند. » اگر به صورت میانگین در نظر بگیریم یک کافی شاپ در ماه بین 3 تا 4 میلیون هزینه نیروی انسانی پرداخت می کند.

مواد اولیه

یکی دیگر از اراکن مهم یک کافی شاپ تامین مواد اولیه برای پذیرایی است.

حسین علاء الدینی دارنده کافی شاپ در خیابان ظفر  می گوید« یک کافی شاپ با مشتریان متوسط 1000 نفر در ماه نیاز به 20 کیلوگرم بستنی به قیمت  هر کیلو 30 هزار تومان، پرتقال بین 80 تا 100 کیلو به قیمت 4 تا 5 هزار تومان، هویج بین 50 تا 60 کیلو به قیمت  هر کیلیو 1000 تا 1200 تومان، قهوه ترک 10 کیلو بین 200 تا 250 هزار تومان، قهوه فرانسوی بین 140 تا 200 هزار تومان، ده کیلیو از نواع شکلاتها با میانگین قیمتی 30 هزار تومان  ، شیر 30 کیلیو گرم به قیمت هر کیلو 1500 تومان، 70 کیلو کیک های خانگی هر کیلیو 14 هزار تومان  و… است. » به گفته وی« هر کافه دار میانگین باید ماهیانه بین 15 تا 20 میلیون تومان هزینه مواد اولیه پرداخت کند. البته در برخی نقاط شهر که تراکم کافه ها بسیار زیاد است مشتریان هم به نسبت تقسیم شده و به همین دلیل هزینه تامین مواد اولیه بین 6 تا 7 میلیون تومان در ماه هم می  رسد.

مشتریان کافه هایی که در مرکز تهران هستند  روزانه حداقل 100 نفر هستند و در اواخر هفته این تعداد به دو برابر می رسد و میانگین هزینه هر مشتری درکافه بین 12 تا 15 هزار تومان است. به صورت کلی هر رستوران روزانه یک میلیون و پانصد هزار تومان درآمد دارد که حدود بیشتر از 40 درصد آن صرف هزینه تامین مواد اولیه، تامین دستمزد کارگران و….. می شود.

میزان سود یک کافه دار در روز حداقل 800 هزار تومان است که مقدار سود ماهیانه آن در ماه حداقل 24 میلیون تومان است.

اما در کافه های کوچک این مبلغ نهایتا به ماهی شش میلیون تومان می رسد، ولی در کافه های بزرگی که دارای اسم و رسم هستند و جایی به عنوان پاتوق هنرمندان و یا ورزشکاران شده اند مبلغ سودشان به ماهی 10 میلیون تومان هم می رسد. همچنین ناگفته نماند که در مناسبتها و تعطیلات مبلغ در آمد کافه ها بسیار چشم گیر خواهد بود.

هزینه اصلی کافی شاپ مربوط به ملک است/ درآمد حداقلی کافه داری 24 میلیون تومان در ماه

هزینه اصلی کافی شاپ مربوط به ملک است/ درآمد حداقلی کافه داری 24 میلیون تومان در ماه|

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

۰۱ آذر ۱۳۹۷ / 0 Comments / 31 / تمامی مقالات, مقاله
ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

 جهت اطلاعات بیشتر از مجموعه سراج تجهیز و همچنین آشنایی با مجموعه ما بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

خرید تجهیزات کافی شاپ . خرید تجهیزات فست فود . خرید تجهیزات رستوران

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی بهنرین راه اندازی برای یک کافی شاپآشنا سازیم در ادامه مطالب همراه ما باشید.

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی یک کافی شاپ علاوه بر این که نیاز اصلی به مسائل مالی و همچنین تجهیزات کافی شاپ دارد دیگر نیاز هایی نیز دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

در ابتدا خودتان را به جای مشتری بگذارید و با یک سوال موجب جلب نظر مشتریان و همچنین پاتوق شدن رستورانتان شوید. چگونه می توان یک کافی شاپ خوب را تشخیص داد؟ این یکی از سوال های متداولی است که بار ها از خود پرسیده اید.

مجموعه ای که از کیفیت دانه قهوه گرفته تا ابزار ها، ماشین آلات ، تجهیزات کافی شاپ، تهویه، موسیقی و دکوراسون مناسب با قرار گیری در کار هم باعث می شود که یک قهوه خوری تجربه ای به یاد ماندنی شود.

عطر قهوه

عطر و بوی یک قهوه خوب از ویژگی های بارز یک کافی شاپ است که در هنگام ورود از مشتریان استقبال کند. اگر شما برای نوشیدن یک فنجان قهوه به یک کافی شاپ بروید و در آن بوی همبرگرز ، غذا ، هات چیپس و پیاز داغ احساس کنید دیگر هرگز به آن کافه نخواهید رفت. این را هم کی دانید که معمولا کبابی ها و جگرکی ها برای به هوس انداختن کسانی که گرسنه نیستند هم مقداری آشغال گوشت و یا دنبه روی آت می اندازند. این مورد در مورد قهوه صدق نمی کند و اگر قهوه تازه باشد و  همچنین از قهوه مرغوب استفاده شود و همچنین قبل از استفاده آسیاب شود و دستگاه قهوه ساز هم سلامت کامل را داشته باشد عطر قهوه خود به خود در فضا پخش شده و البته به شرطی که بوی مزاحمی وجود نداشته باشد. از دلایلی که دکوراسیون کافی شاپ ها را از چوب می سازند این است که به خوبی بوی قهوه را در خود نگه می دارد.بنابراین اولین رکن راه اندازی یک کافی شاپ خوب ، استفاده از عطر جادویی قهوه در محیط مغازه می باشد.

 

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

 

اسپرسو

درست کردن اسپرسو عیار سنجش یک قهوه چی یا همان باریستا یک کافی شاپ است، که اگر بخواهید مهارت او را بسنجید باید اسپرسو او را تست کنید.

اسپرسو پایه اصلی نوشیدنی هایی از قبیل کاپوچینو، لاته، آمریکانو، ماکیاتو است که اگر باریستای در اسپرسو لنگ بزند این ها را هم نمی تواند آماده کند.

مقدار اسپرسو باید بین 20 الی 30 میلی لیتر باشد و نوشیدن آن نباید بیشتر از 1 دقیقه طول بکشد، ولی به هر حال باید فنجان این قهوه گرم باشد تا بتواند این نوشیدنی کم حجم را گرم نگه دارد.

کریمای روی اسپرسو که معمولا رنگ کرم و یا قهوه ای روشن و همچنین بافت یک دست دارد از مهمترین عوامل اسپرسو است که اگر به خوبی آماده نشود مشتری شما بر این عقیده است که جای خوبی برای نوشیدن قهوه انتخاب نکرده است.

اسپرسویی که تقریبا تا یک ساعت بعد از میل کردن طعمش در کام شما باشد خوب است. در بسیاری از کافی شاپ ها مقدار خیلی کمی آب خوردن هم در کنار اسپرسو سرو می کنند، برخی بر این باورند که اگر آب را قبل از اسپرسو بنوشند کام آنان خنک شده و طعم قهو و یا اسپرسو بیشتر به آنان میچسبد و خیلی ها هم بعد از اسپرسو می نوشند و معتقدند که فشار خون را تنظیم می کند. همچنین مقدار کمی بیسکویت و یا کیک هم در کنار آن سرو می کنند که تلخی اسپرسو گرفته شود.

 

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

کف کاپوچینو

اگر اهل قهوه باشید حتما پیش آمده که با کف روی کاپوچینوتان به مشکل برخورده‌اید ، نمی‌دانید قهوه تان را باید به هم بزنید تا کف در آن حل شود ؟ کف‌ روی فنجان یا ماگ را جدا جدا با قاشق بردارید بخورید؟ آن‌را دور بریزید؟ یا چه؟
واقعیت این است که کف کاپوچینو باید به راحتی قابل خوردن باشد !
نگه داشتن بیش از حد ظرف شیر زیر لوله فشار و درست کردن حجمی از شیر پوک شده و کف داده شده هنر نیست ، هرچه بیشتر شیر بخار داده شود ٬ حجم آن بیشتر شده و کف شیر پوک تر می‌شود. مهم آن است که باریستا بداند چقدر لازم است علمک بخار یا استیمر را در شیر نگه دارد تا به قدر کفایت کف کند.
کف روی کاپوچینو نباید بیشتر از یک سوم حجم فنجان یا ماگ شما باشد ٬ غلظت و اندازه آن باید به قدری باشد که بتوان بدون نیاز به قاشق هم آن را نوشید.
در کلاس‌های آموزشی یک روش ساده برای تعیین مرغوبیت کف روی کاپوچینو ارائه می‌شود : می‌گویند سر قاشقتان را در کف شیر روی کاپوچینو فرو کرده و کمی آن را کنار زنید ، کف کنار زده شده که حالتی کرم مانند و متراکم و نه پوک دارد ، باید در همان حالت بماند ، اگر برگردد سر جایش یعنی کف زیادی رقیق است٬ و اگر هم نتوانستید آن را به راحتی کنار بزنید ، شیر بیش از حد بخار داده شده است.
لیکن کاپوچینو آن نیست که تکلیفتان با انبوه کف روی آن معلوم نباشد و به زحمتتان بیاندازد.
جایی اگر رفتید٬ کاپوچینو سفارش دادید و قهوه تان با گنبدی سپیدرنگ از کف شیر برایتان سرو شد٬ بی‌درنگ آنجا را ترک کنید ، به باریستا بگویید پول قهوه را بگذارد به حساب تورج امین فر :))

آسیاب در محل

یکی از اصلی ترین مسائلی که نمی توان در سخن گفتن از ویژگی های یک کافه خوب چشم پوشی کرد این است که دانه قهوه دقیقا باید قبل از تهیه قهوه آسیاب کرد. اگر قهوه سفارش دادید و رفتید بر سر میز نشستید و صدای آسیاب شدن قهوه را نشنیدید مطمئن باشید که قهوه چی از دانه هایی که قبلا آسیاب کرده برای تهیه قهوه شما استفاده کرده است.

معمولا به طور طبیعی قهوه چی از آسیاب قهوه استفاده می کند.معمولا قهوه آسیاب شده در بازه زمانی بسیار کمی با هوا ایجاد واکنش کرده و عطر و طعم قهوه اصل را از بین می برد.

با توجه به گفته های شنیده شده معمولا مدت نگهداری قهوه خام چندین سال است، قهوه بو داده شده را به مدت چند روز می توان نگهداری کرد و در نهایت قهوه آسیاب شده را به مدت تنها چند ساعت می توان نگهداری کرد بنابر این استفاده از آسیاب های برقی و یا حتی دستی در کافی شاپ ها بسیار ضروری است و باید دقیقا قبل از سفارش مشتری قهوه برای سفارش او آسیاب شود.

ظرف قهوه

تمامی ظروف باید دارای تناسب با یکدیگر باشند.

برای سرو هر نوع قهوه استکان، فنجان و ماگ مخصوصی وجود دارد. معمولا آمریکانو در ماگ های  سرامیکی دسته دار سرو می شود. کاپوچینو هم داستان خودش را دارد و بسیاری از کافی شاپ ها برای سرو کاپوچینو از فنجان های به نسبت بزرگ و نعلبکی استفاده می کنند.  ولی کاپوچینو و استارباکس را در ماگ سرامیکی هم سرو می کنند.

قهوه داغ را به هیچ عنوان نباید در گیلاس شیشه ای آماده کرد و ارائه داد. اما برخی کافی شاپ ها بای  سرو کافه لاته از لیوان شیشه ای دسته دار استفاده می کنند که رنگ کرم و قهوه ای آن نمایان شود. نوشیدنی هایی از قبیل شیک ها و کوکتل های سرد با توجه به اندازه آن ها در ماگ، گیلاس و لیوان سرو می شوند. برای سرو اسپرسو حتما باید از فنجان کوچک سرامیکی استفاده کرد حالا می تواند با نعلبکی و یا بدون نعلبکی باشد.

راه اندازی کافی شاپ

 

کافی شاپ در ایران

معمولا در ایران با توجه به رفتار مردم این کشور می بینیم که جاهایی مانند کافی شاپ ها به پاتق مردم تبدیل شده. تقریبا می توان گفت که کافی شاپ داری از مشاغل جدید است.، این شغل به قدری جدید است که در ایران به جایی برای پاتق و همچنین کسانی که که با هم در معاشرت هستند تبدیل شده. اما این شغل در اروپا سابقه زیادی دارد. مثلا کسانی که صبح زود به محل کار و یا دانشگاه می روند اول روزشان را با نوشیدن یک قهوه در یک کافی شاپ که در نزدیک  محل کار،خانه، مدرسه و دانشگاه آن ها است شروع می کنند اما در ایران این گونه نیست بلکه ساعات کاری کافی شاپ ها دقیقا برعکس است و معمولا از بعداز ظهر و عصر شروع به کار می کنند.

روایت هایی در تاریخچه ایران وجود دارد که مشخص کرده از مدت ها پیش از این نوشیدنی استفاده می شده است. و زمان وارد شدن طلای سیاه یا همان قهوه از هند شرقی به ایران مربط به دوران صفویه بوده استو از اولین نوشیدنی های ایران بوده است، اما ناگفته نماند که قهوه دارای خاصیت دارویی هم بوده ولی بعد از ورود چای به ایران ذائقه ها مقداری دچار تغییر و تحول شده اند.

در دوران صفویه قهوه به نام ایرانیان ثبت شد این را هم می دانیم که ما هنوز هم قهوه خانه داریم و این موضوع از زمان روس ها به کشور ما آمد و در اواخر دوره قاجاریه به کمیت یافت شد، در حال حاضر هم چیز زیادی از قهوه خانه ها باقی نمانده بجز چند پاتق که فقط برخی مردان در آن دور هم جمع شوند و از وقتی که کافی شاپ ها روی کار آمدند خانم ها نیز می توانند در آنجا حضور پیدا کنند.

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی کافه

 

تفاوت کفه و کافی شاپ

مکانی که در آن هم قهوه  و هم پخت غذا در آن انجام می شود کفه نام دارد، همینطور جایی است که در آن طبخ و همچنین سرو غذا انجام می شود، دلیل اینکه ما در ایران کفه بیشتر می بینیم این است که معمولا در کافی شاپ ها جای آون، گاز، روغن و شعله نیست و در کفه ها سالاد و غذا هم ارائه می شود.

در بعضی از کافی شاپ چیز هایی مانند استیک و سالاد و همچنین قلیان هم ارائه می شود. بسیار تاسف بار است که ما در بهترین منطقه از تهران(منطقه 1) یک کافی شاپ نداریم بیشتر کافی شاپ ها با مجوز آبمیوه و بستنی شروع به کار کرده که در کار آن قهوه هم سرو می کنند.

شاید اصلی ترین دلیل این هم این باشد که کافی شاپ ها به محل پاتوق تبدیل شده اند نه محل سرو و نوشیدن قهوه، دلیل اینکه کافی شاپ ها بیشتر در خیابان های دنج هستند هم این است که تبدیل به پاتوق شده اند و ساعات کاری آن ها از عصر به بعد است. در صورتی که کافی شاپ ها تایم کاری از صبح زود تا آخر شب دارند، به این دلیل که بدن انسان صبح زود به کافئین بیشتری نیلز دارد.

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

ویژگی بهترین راه اندازی کافی شاپ

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

۳۰ آبان ۱۳۹۷ / 0 Comments / 33 / تمامی مقالات, مقاله
چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

قصد ما از این مقالهاین است که همیشه اولین انتخاب باشیم:

تجهیزالت کار کرده فست فود، تجهیزات کار کرده رستوران، تجهیزات کار کرده کافی شاپ

سعی کنید همیشه خودتان را جای مشتریان بگذارید و بعد دست به کار شوید و در نهایت تکنیک های بازاریابی کافه را شروع کنید، ما هم در این مقاله برخی موارد را بازگو می شویم.

داشتن ویژگی های منحصر به فرد برای یک داشتن یک کافه بسیار ضروری است تا بتوانیم همیشه در ذهن مشتری انتخاب اول باشیم و همچنین این مورد وابسته به خود شماست که به چه روشی معرف برند خود باشید، همچنین عواملی از قبیل سرویس دهی با سرعت، نحوه برخورد مناسب، کیفیت کار، داشتن محیطی آرام بخش و دلنشین و ….می تواند موثر باشد. به جای دیگران باشید سعی می کنید در عصر پاییزی سرد کجا یک نوشیدنی گم میل کنید؟ انتخاب شما کجاست؟ دلایل انتخاب شما چیست؟ چه چیزی شما را برای رفتن به آن کافه جذب کرده؟ در این مقاله به برخی از آن کلمات می پردازیم.

خلاقیت: به یک المان وصل شوید

یکی از اصلی ترین موارد خلاقیت ابتکار عمل است و با تلاش برای متفاوت بودن نیز خلاقیت به وجود می آید. پیشنهاد می کنیم از یک المان برای کافه خود ایده بگیرید زیرا این باعث می شود کافه شما در ذهن ها بماند.

از، از دست دادن مشتریانی که به المان مورد نظر شما علاقه مند نیستند به هیچ وجه نهراسید. این المانها باعث ماندگاری شما در ذهن مخاطبان می شود.

همچنین می توان به کافه را تهران و کافه پام فیلیای تبریز که دارای المان های منحصر به فرد است اشاره کرد.

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

خدمات به مشتری عالی

از نظر بازاریابی یکی از مهم ترین نقش ها برای افزایش  وفاداری به مخاطب ارائه خدمات مناسب به مخاطب است. از اصلی ترین مواردی که حتما باید به آن توجه شود از قبیل منوع متنوع، قیمت گذاری مناسب و همچنین طعم خوب است.

موارد دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند مانند:

هزینه

از کلماتی مثل رایگان و جدید که همه جا به خوبی نقش خود را ایفا می کنند استفاده کنید، معمولا مردم به چیز های رایگان و جدید علاقه نشان می دهند و می خواهند برای دریافت یک چیز جدید یا رایگان کاری انجام دهند، مثل انجام یک بازی، پاسخ به سوال و ….

همچنین می توانید با یک استراتژی جدید رایگان برای مشتریانی که اولین بار به کافه شما می آیند با یک چای و کیک رایگان و ….  این کار را پیش ببرید.

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

صندوق نظرات(کارت های نظر دهی و پشتیبان گیری از مشتریان)

نظرات مثبت و همچنین بازخوردهای سازنده مشتریان باعث استوار بودن یک کسب و کار است، برای موفقیت در کسب و کار شما  و همچنین پیشرفت شما در جایگاه خود می شود یادگیری از بازخورد صادقانه مشتریان است. از نظرات مشتریان خود بهره من شوید، همچنین استفاده از کارت های نظر دهی و پشتیبان گیری باعث می شود شما با علایق مشتریان بیشتر آشنا شوید که هم جمع بزرگتری داشته باشید و هم این که به مشتریان شما افزوده می شود.

اگر شما اجازه دهید که مشتریانتان نوشیدنی مورد علاقه و ابتکار خود را در منو جای دهند می توانید یک طرح نوین و خلاقانه داشته باشید که هم شما و هم دوستداران شما کنجکاو برای امتحان محصولات جدید می شوید.

و مهم تر از همه این است که شما به نظر مشتریان احترام گذاشته اید و این یک حس خوب است.

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

یک طرح ساده

ایجاد یک طرح ساده قابل درک. این طرح بسته به عنوان کسب و کار شما به شکل های مختلف ایجاد می شود. به صورت کلی دیدگاه یک کافه متعادل با یک نوشیدنی رایگان و حتی یک تخفیف ویژه است. نیازی نیت که این طرح خیلی پیچیده باشد و نه خیلی ساده، مثلا در هنگام ارائه سرویس به مشتری می توانید به او یک کارت یا تمبر بدهید که آن ها با داشتن تعداد معینی از آن ها می توانند از یک سرویس رایگان بهره مند شوند.

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

وفاداری و کارت ویزیت

بگذارید معرف شما کارت ویزیت شما باشد که در آن ساعت کاری شما، آدرس و همچنین راه های ارتباطی با شما معرفتان باشد. حتما خلاق باشید و برای تهیه کارت ویزیت خود زمان و هزینه بگذارید.

قدرت بصری در انتخاب مشتریان شما بسیار تاثیر گذار است. پس زمان گذاشتن برای کارتی که معرف شما و برند شماست کار سختی نیست.

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

پوستر و تابلوهای موجود در محیط کافه

از پوستر ها اخلاقی و مرتبط با کارتان در فضای کاری خودتان استفاده کنید زیرا مردم حافظه تصویری قوی دارند و با ماندگار شدن یک پوستر تاثیر گذار شمارا همیشه به یاد می آورند.

از عوامل موثر در افزایش ترافیک کافی شاپ ها استفاده از پوستر هاست.

در نتیجه با افزایش ترافیک فروش هم زیاد می شود و شما با یک تیر دو نشان زده اید هم مشتری بیشتر و در نهایت فروش بیشتر.

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

ایجاد مشارکت دو طرفه و برد-برد با شرکت های محلی

واضح است که کافه ها با روابطی که با مصرف کنندگان منطقه ای ایجاد می کنند رشد می کنند، به همین دلیل است که تکنیک های بازاریابی برای کافه شما، مانند تبلیغات محلی و تبلیغات جغرافیایی، در عصر مدرن بسیار محبوب هستند. با شناسایی شرکت های محلی و برنامه ریزی برای همکاری با آنها، می توانید طرح های وفا داری بیشتری را ایجاد کنید. به عنوان مثال با یک فروشگاه محلی با برنامه ی میان وعده های سالم همکاری خود را آغاز کنید!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

نمونه سرویس های رایگان

مردم دوستدار سرویس های تست رایگان هستند. این روزها اکثر مردم حس ماجراجویی قوی دارند و دوست دارند چیزهای جدید را امتحان کنند این نمونه های رایگان به مشتریانی که برای اولین بار به کافه شما آمده اند تا با کیفیت محصولات شما آشنا شوند راه مناسبی برای سنجش ذائقه مشتریان تان است، نمونه های رایگان جز مواردی است که باعث می‌شوند مشتری خود را از دست بدهید و بر عکس مشتری هم بدست آورید! به یاد داشته باشید کیفیت این نمونه های تست باید به اندازه همان نمونه های پرداختی باشد و این صداقت در کار شما است که باعث جذب مشتری خواهد شد!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

وای فای رایگان

برای تبدیل شدن به یک ستاره و یا برای تبدیل شدن به جایی که آوازه‌ی خوشی ندارد! فاصله‌ی کمی بین این دو موقعیت موجود است! تامین امکانات اینترنتی و تکنولوژی برای مشتریان امروزه ضروری است شک نکنید با یک برچسب وای فای رایگان خیلی ها را مجذوب به وارد شدن به کافه خواهید کرد. بی شک می‌توان به عنوان یکی از راه های تاثیرگذار بازاریابی کافه به وای فای رایگان اشاره کرد! اینترنت مناسب با سرعت عالی و پهنای باند کافی را برای کافه خود فراهم آورید تا مشکلات ناشی از اینترنت باعث نشود کسی پا در کافه نگذارد و همه گله کنند!

اینترنت با سرعت بالا به این معنی است که افراد می‌توانند در محیط کافه برای کارهای‌شان برنامه ریزی کنند جلسات مهم داشته باشند و به امور کاری خود رسیدگی کنند و نیمی از کارهای روزمره خود را در محیط کافه شما انجام دهند!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

منوی مناسب و جذاب

در طراحی و ایجاد منوهای خود عاقلانه عمل کنید. این منوی شماست که مشتری را برای سفارش یک سرویس علاقه مند می‌کند از اسم های مناسب و قابل فهم و حتی توضیحات استفاده نمایید و سعی کنید با بازی با کلمات مشتری را علاقه مند به سفارش کنید. برای این کار به اندازه ی کافی زمان بگذارید ارزشش را دارد!!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

چگونه در ذهن مشتریان کافه‌ها همیشه جز اولین انتخاب‌ها باشیم!

 

اهمیت دان به طبقه بندی مشتری اصلی ترین کار است، زیرا اگر در درک مشتری موفق باشید برنامه های رضایت بخش و همچنین پاداش های شما به افزایش وفاداری برند شما می انجامد و کار را آسان تر می کند.

محصولات با کیفیت، رفتاری دوستانه، قیمت های رقابتی و … همیشه راه های مناسبی هستند برای اینکه نام تجاری شما در بین رقبایتان اولویت داشته باشد. اما چیزی که اهمیت بالایی نسبت به همه ی این موضوعات دارد خلاقیت است!

خلاق باشید!!!! برای بازاریابی باید خلاق باشید!

لینک های کمکی =

خرید تجهیزات فست فود. خرید تجهیزات کافی شاپ. خرید تجهیزات رستوران

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

۲۹ آبان ۱۳۹۷ / 0 Comments / 46 / تمامی مقالات, مقاله
غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

در این مقاله با ما باشید تا با غذا های سنتی ایران بیشتر آشنا شوید.

جهت اطلاعات بیشتر از مجمئعه روی لینک های تجهیزات کار کرده فست فود. تجهیزات کار کرده رستوران . تجهیزات کار کرده کافی شاپ کلیک کنید

همواره در ادامه با ما باشید

۷ غذای سنتی ایران را بهتر بشناسید

اگر بخواهیم لیستی از غذا های ایرانی تهیه کنیم مسلما به چند جلد کتاب نیاز داریم. اما بازهم برخی غذاهای سنتی هستند که در بین تمامی غذا های ایرانی در صدر لیست غذایی قرار دارند.

ما در این مقاله قصد داریم تا 7 غذای برتر ایرانی را که در مناطق مختلف کشور عزیزمان تهیه می شود و عاشقان غذا هرگز نمی توانند از آن بگذرند به شما معرفی کنیم.

1. ته‌چین

مسلما همهی ما با غذای خوش بر و روی ته دیگی و زعفرانی اصیل ایرانی که ته چین است آشناییم. ته چین از رایج ترین غذا های سنتی است که بسیار محبوب در میان مردم است و مواد تشکیل دهنده آن برنج، ماست، تخم مرغ و زعفران است.

تهیه این غذا به نوع آن مربوط می شود و معمولا با گوشت، مرغ، بادمجان و … همراه است. همچنین در برخی موارد در ما بین برنج زعفرانی از زرشک هم استفاده می کنند.

علاوه بر مواد اولیه این غذا برخی مواد غذایی دیگر نیز به آن اضافه می شود تا این غذا را از دیگر انواع ته چین ها متمایز کند.

در حقیقت ته چین غذای بسیار گسترده ای است که ما با آن روبه رو هستیم. با این حال انتخاب یک ته چین خوشمزه برایمان بسیار دشوار است. از انواع ته چین می توان :ته چین گوشت، ته چین مرغ، ماهی،بادمجان، اسفناج و …. را نام برد. از رایج ترین نوع ته چین می توان به ته چین مرغ اشاره کرد. در صورت کلی ته چین دارای دو قسمت است. قسمت اول آن ته دیگ زغفرانی است که در آن محتویات غذا مثل مرغ و .. دیده می شود و قسمت دوم آن پلو سفیدی که روی آن قرار دارد. معمولا در بسیاری از رستوران ها و همچنین خانه ها قسمت دوم حذف شده و شما فقط با آن قسمت ته دیگ زعفرانی و مخلفات آن روبه رو هستید. این هم همان دلیلی است که اگر شما روی ته چین چلو سفید ببینید بسیار متعجب می شوید و برایتان نا آشناست. ته چین یک غذای بسیار سنگین است که فرد را به راحتی سیر می کند و دلیل آن هم وجود تخم مرغ و ماست در لا به لای برنج است.

معمولا از این غذا بخاطر ظاهر قالب مرتب و همچنین تزیینات آن در مهمانی های رسمی بیشتر استفاده می شود. به می توان گفت این غذا بخاطر ترکیباتش از غذاهای اعیانی ایرانی است. معمولا در پخت ته چین آشپز مشکلی نخواهد داشت و این که ته چین را هم میتوان در فر پخت و هم روی شعله گاز. البته به این نکته توجه کنید که اگر می خواهید ته دیگ بهتر و دلچسب تر داشته باشید ته چین را روی حرارت ملایم و در مدت زمان بیشتر قرار دهید که هم به خوبی پخته شود و هم به خوبی خودش را بگیرد. از نظر علم تغذیه ته چین یک غذای مفید و کامل است. در اصلی ترین مورد می توان گفت به دلیل وجود تخم مرغ در این غذا ته چین سرشار از ویتامین آ و دی می باشد. این دو ویتامین در تقویت سیستم بدن بسیار مفیدند. همچنین تخم مرغ دارای ویتامین ب 12 است که برای افرادی که گوشت نمی خورند بسیار جایگزین خوبی است. معمولا ته چین مرغ بسیار پر طرفدار است و بهتر است بدانید که سینه مرغی که در این غذا استفاده می شود داریا ویتامین ب 3 است که دارای فعالیت آنتسی اکسیدانی است و کمک خوبی برای تنظیم قند خون است و همچنین انرژی زاست. زرشک موجود در این غذا نیز ضد سرطان، تشنج و همچنین رطرف کننده کمبود ویتامین ث است. در هر صورت بهتر است از این ماده غذایی نیز زیاد استفاده نکنید، زیرا اگر در مصرف زرشک زیاده روی کنید دچار اقت فشار خون، حالت تهوع و همچنین خوارش می شوید. همچنین کسانی که دچار مشکل سنگ کلیه، صفرا هستند هم از این ماده غذایی استفاده نکنند زیرا مشکل آن ها را بیشتر می کند. زرشک هم می تواند محرک رحم باشد. به همین دلیل است که به زنان باردار توصیه می شود از این ماده غذای استفاده نکنند. این غذا به دلیل این که در پخت آن از روغن کمی استفاده می شود برای کسانی که اضافه وزن دارند بسیار خوب است و همچنین یکی از سالم ترین غذا ها محسوب می شود.

توصیه می شود ته چین را در فر بپزید تا حد روغن آن را به کمترین حد برسانید. بهتر است در تهیه ته چین از ماست کم چرب و همچنین مرغی که آب پز شده و خاصیتش افزوده شده استفاده کنید.

 غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

2. کوفته تبریزی

یکی از خوشمزه ترین و همچنین محبوب ترین غذا های ایرانی کوفته تبریزی است. این غذا از نامش هم پیداست که از شه ر تبریز آمده است. در کل کوفته انواع متعددی دارد که  در سراسر کشور از آن یاد می شود. معمولا فرق کوفته ها در مواد اولیه و همچنین طرز پخت آن هاست. بهتر است بدانید کوفته تبریزی از غذا هایی است که در رستوران ها پخته و سرو می شود. این غذا در خانه ها و همچنین آشپزخانه های تبریزی نیز تهیه می شود. یکی از دلایل این موضوع هم داشتن مهارت و همچنین زمان و حوصله زیاد برای پخت این غذاست. زنان با سلیقه تبریزی در این کار استادند.

به‌ طور کلی مواد تشکیل‌دهنده‌ی کوفته تبریزی شامل گوشت، برنج، لپه، تخم مرغ، گردو، آلو خشک و البته سبزیجات معطر است.

رب گوجه فرنگی و همچنین زعفران نیز از اصلی ترین چاشنی این غذاست. استفاده از سبزیجات معطر برترین ویژگی این غذاست. در طی مراحلی کوفته خوشمزه آماده می شود که سبزیجات به همراه لپه به گوشت کوبیده شده اضافه شود. یکی از ویژگی های طبخ کوفته تبریزی در زمان قدیم کوبین گوشت در هاون یوده است. ولی امروزه از گوشت چندین بار چرخ شده استفاده می کنند. از مهم ترین نات کوفته تبریزی ارزش غذایی آن است.

همان طور که گفتیم یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده کوفته تبریزی برنج است. مقدار زیادی از کربوهیدرات بدن توسط برنج تامین می شود.

علاوه بر این همراهی برنج و لپه در کوفته می‌تواند میزان مناسبی از پروتئین را به شما ارائه دهد؛ یعنی حتی اگر از گوشت هم در این غذا استفاده نمی‌کردید، باز هم این پروتئین تأمین می‌شد.

لپه نیز سرشار از از پتاسیم و همچنین فیبر است. این موضوع نیز برای پیشگیری از یبوست و همچنین بیماری های قلبی و عروقی بسیار مفید است.

همچنین آلوی موجود در کوته تبریزی نیز به ارزش غذایی این غذا می افزاید. آلو دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که رادیکال های آزاد را از بین می برد. رادیکال های آزاد باعث رسوب در دیواره های عروقی شده و موجب به وجود آمدن مشکلات قلبی می شود.

از عوارض دیگر رادیکال‌های آزاد، آسیب رساندن به DNA و به دنبال آن افزایش سلول‌های سرطانی است.

فیبر غذایی که در آلو موجود است می تواند باعث کاهش سرعت جذب قند خون شود.  وقتی تک تک این مواد غذایی در کنار هم به سبزی های معطر اضافه می شوند ارزش غذایی آن را افزایش می دهند.

به همین دلیل است که از کوفته تبریزی می توان به عنوان کامل ترین غذا یاد کرد. یکی از مشکلات رایج پخت کوفته تبریزی وا رفتن آن است. خیلی ها راهکار معرفی کرده اند و شما انجام داده اید. حالا ما هم می گوییم که گوشت را زیاد چرخ نکنید و به خوبی ورز دهید بعد به سایر مراحل بپردازید. همچنین اگر یک تکه سیب زمینی به آن اضافه کنید موجب کاهش وا رفتن آن می شود. برخخی نیز به این موضوع اعتقاد دارند که اگر در هنگام پیچیدن کوفته حرف نزنند دهان کوفته نیز باز نشده و در نتیجه کوفته وا نمی رود.

از اصلی ترین موارد سرو در کنار این غذای خوشمزه نان سنگک، سبزی خوردن و همچنین دوغ محلی است.

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

3. کباب تابه‌ای

کباب تابه‌ای از غذاهای ایرانی ساده و راحتی است که در بسیاری از خانه‌های ایرانی دوست‌داران پر‌وپاقرص خودش را دارد. امکان دارد بارها این غذا را با نام‌های کباب دیگی یا کباب بشقابی هم دیده باشید که نشان‌دهنده‌ی روش‌های مختلف تهیه و طبخ آن است.

ایرانیان معمولاً به انواع کباب‌ علاقه‌ی زیادی دارند. ولی ممکن است به دلیل سختی پخت آنها، به ‌خصوص در آپارتمان‌های امروزی، کمتر به سراغشان بروند. یکی از نکات مثبت کباب تابه‌ای آن است که برخلاف تصوری که از نام کباب به ذهن می‌رسد، می‌توان آن را به راحتی در منزل و در شرایط مختلف تهیه کرد. علاوه بر این، یکی از ویژگی‌های برجسته‌ای که باعث محبوبیت کباب تابه‌ای شده، این است که به مدت زمان بسیار کمی برای پختن آن نیاز است. این غذا در بازه‌ی حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای آماده می‌شود.

کباب تابه‌ای، نوعی خوراک است که به ‌طور کلی مواد مورد نیاز آن شامل گوشت گوسفندی چرخ ‌کرده، پیاز، گوجه فرنگی، نمک و البته سماق می‌شود. در روش‌های مختلف طبخ این غذا از تخم مرغ، پودر نان، فلفل دلمه‌ای، ماست و… نیز استفاده می‌شود.

کباب تابه‌ای دارای دو بخش است که شامل گوشت کبابی و گوجه‌های سرخ کرده می‌شود. در بسیاری از روش‌های طبخ این غذا، گوجه فرنگی‌های سرخ شده را قطعه قطعه می‌کنند، در کنار کباب می‌گذارند و آن را به شکل جداگانه می‌پزند. اما در روش‌های دیگر، گوجه فرنگی را رنده می‌کنند، آن را روی کباب در حال سرخ شدن قرار می‌دهند و با فلفل دلمه‌ای و برخی مخلفات دیگر همراه می‌کنند. این روش باعث می‌شود طعم گوشت به درون این مخلفات نفوذ کند و غذا به مراتب لذیذتر شود.

استفاده از سماق در تهیه کباب تابه‌ای نیز به دو روش مختلف صورت می‌گیرد. برخی سماق را در زمان سرخ کردن کباب در ماهیتابه روی آن می‌ریزند. این کار باعث می‌شود طعم سماق به طور کامل به درون گوشت نفوذ و آن را خوشمزه‌تر کند. برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند بعد از پخت غذا و در زمان سرو آن، سماق را روی برنج یا خود کباب بریزند. با این حال تقریباً غیرممکن است که بتوان سماق را از کباب تابه‌ای جدا کرد. وجود سماق در کنار غذاهای گوشتی باعث هضم راحت‌تر و سریع‌تر آنها می‌شود.

علاوه بر این در طب سنتی معمولاً توصیه می‌شود که در کنار غذاهای گوشتی مثل کباب تابه‌ای هرگز از ماست، دوغ و مواد غذایی این‌چنینی استفاده نکنید؛ ترکیب این مواد علاوه بر این که خاصیت گوشت را از بین می‌برد، باعث فساد گوشت در بدن می‌شود. باید اشاره کنیم که معمولاً توصیه می‌شود ضخامت گوشت چرخ ‌کرده را در ماهیتابه به اندازه‌ای زیاد نکنید که باعث سفت شدن آن شود. در کنار این، ضخامت کم و نازکیِ این گوشت هم می‌تواند از کیفیت کباب تابه‌ای بکاهد. برای پخت بهتر کباب تابه‌ای بهتر است در زمان طبخ، درِ ماهیتابه را بگذارید تا گوشتتان کاملاً مغز پخت شود.

ارزش غذایی کباب تابه‌ای به هیچ عنوان کم نیست. می‌توان به طور خلاصه به گوشت چرخ کرده موجود در غذا اکتفا کرد. گوشت چرخ‌ کرده حاوی پروتئین بسیاری است. اگر از گوشت گوسفندی و نوع لخم بدون چربی گوشت گوساله استفاده کنید، به جذب پروتئین در بدن کمک خواهید کرد. این غذا مقادیری ماده معدنی روی هم دارد که به افزاید تولید تستوسترون کمک می‌کند.

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید
غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

4. قیمه نثار

قیمه نثار یکی از غذاهای ایرانی است که به طور سنتی در قزوین پخته می‌شود. قیمه نثار با مخلفات زیادی که دارد تبدیل به یکی از انواع غذاهای ایرانی خوشمزه و پرطرفدار شده است. گاهی از این غذا در گویش‌های عامیانه با نام قیمه نسا یاد می‌شود که به اشتباه جا افتاده است.

به ‌طور کلی می‌توان گفت قیمه به معنای خورشتی است که با گوشت‌های خردشده درست شده باشد. نثار هم به معنای آن چیزی است که در عروسی و مهمانی به مهمانان نثار می‌شود. شاید دلیل انتخاب نام قیمه نثار برای این غذا این باشد که در گذشته معمولاً آن را به دلیل محتویاتی که داشت، جزو غذاهای اشرافی به حساب می‌آوردند و در عروسی‌ها به همراه انواع سبزی‌ خوردن سرو می‌کردند.

بسیاری از افراد این غذا را چیزی مشابه زرشک پلو می‌دانند، ولی تفاوت آنها بسیار زیاد و مخلفات موجود در قیمه نثار به مراتب بیشتر است. قیمه نثار به طور کلی با برنج، گوشت، خلال بادام، پسته و پیاز داغ طبخ می‌شود. البته در بسیاری از دستورهای پخت این غذا به استفاده از پوست پرتقال، هویج و سایر مخلفات هم اشاره شده است. در خود شهر قزوین ادویه‌ای با نام قیمه نثار وجود دارد که به طور تخصصی تهیه می‌شود و با اضافه کردن آن به غذا می‌توان طعم بی‌نظیرش را چشید.

قیمه نثار از نظر ارزش غذایی، حرف زیادی برای گفتن دارد. برنج موجود در آن سرشار از کربوهیدرات است. به علاوه اگر برنج را به همراه سبوسش مصرف کنید، پتاسیم موجود در آن، می‌تواند در کنترل فشار خون هم تأثیرگذار باشد. اگر به قصد دارید از برنج سبوس‌دار در قیمه نثار خود استفاده کنید، باید این نوید را به شما بدهیم که این ماده غذایی باعث افزایش حرکات روده می‌شود و همین مسئله خطر ابتلا به سرطان کولون را کاهش می‌دهد.

همان‌طور که گفته شد یکی از محتویات اصلی قیمه نثار، خلال بادام و پسته است. معمولاً توصیه می‌شود که به خاطر حفظ ارزش غذایی این مواد، آنها را برای یک ساعت در آب قرار دهید تا به خوبی خیس بخورند. این روش کمک می‌کند تا اسیدهای چرب موجود در این مغزها حفظ شود. باید اضافه کرد که پسته موجود در قیمه نثار به دلیل مقدار زیاد کلسیمی که دارد، می‌تواند برای افرادی که در معرض پوکی استخوان هستند بسیار مفید باشد. علاوه بر این، خوردن این ماده غذایی را می‌توانید به افرادی که احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی در آنها بالاست توصیه کنید.

جالب است بدانید که کلسیم موجود در بادامی که در قیمه نثار استفاده می‌شود، دو برابر پسته است! علاوه بر این پروتئین و ویتامین دی موجود در آن را هم نباید نادیده گرفت. پس وجود این مغزها در قیمه نثار می‌تواند ارزش غذایی آن را تا حدودی برای شما روشن کند. معمولاً توصیه می‌شود اگر از افراد کم‌خون هستید، در این غذا به جای خلال بادام از خلال فندق استفاده کنید. با اضافه کردن رب گوجه فرنگی به خورشت قیمه نثار نیز می‌توانید به جذب آهن در این غذا کمک زیادی کنید.

علاوه بر این توصیه می‌کنیم اگر چربی خون بالا دارید به جای گوشت گوساله از سینه مرغ کباب شده استفاده کنید و مغزهای موجود در این غذا را تا حدودی کاهش دهید و در ازای آن به میزان پوست پرتقال و هویج خلالی بیفزایید.

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

5. قیمه سیستان و بلوچستان (دوغ پای)

ممکن است در نگاه اول فکر کنید این غذا همان قیمه خودمان است و فرقی با آن ندارد. در این صورت کاملاً در اشتباه هستید! خورشت دوغ پای یا دوغ پی، یکی از غذاهای مشهور سیستان و بلوچستان است که به دلیل ظاهرش، خیلی‌ها آن را با قیمه اشتباه می‌گیرند. این غذای سنتی ایران بسیار خوشمزه و البته نسبتاً ترش است و به محض میل کردن آن متوجه طعم متفاوت و جدیدش خواهید شد. به نظر می‌رسد رستوران‌ها هنوز آنقدر مهارت پیدا نکرده‌اند که این غذای خوشمزه را به منوی خود اضافه کنند. پس برای خوردن این غذا آن هم به شکل اصیل و سنتی بهتر است به سراغ خانه‌های سیستان و بلوچستانی و بانوان باسلیقه این منطقه بروید.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این غذا با سایر غذاهای مشابه آن، استفاده از دوغ در مراحل میانی پخت غذاست. طرز پخت خورشت دوغ پای تقریباً مشابه قیمه است و تفاوت عمده‌ای که با آن دارد همان دوغ است! پس به ‌طور کلی می‌توان گفت مواد تشکیل‌دهنده این غذا شامل گوشت گوساله، لپه، پیاز، ادویه، زعفران، دوغ، لیمو عمانی و… می‌شود.

خورشت دوغ پای را می‌توان مانند قیمه با برنج ساده و سفید میل و برای تزئین برنج از زعفران استفاده کرد.  در کل این خورشت تزئین خاصی ندارد. خورشت دوغ پای سیستان و بلوچستانی‌ در روش کاملاً سنتی با برنجی نسبتاً شفته سرو می‌شود.

سیستان و بلوچستانی‌ها معمولاً در کنار این غذا از سالاد یا سبزی خوردن نیز استفاده می‌کنند. برای بهتر شدن طعم این غذا می‌توان به جای رب گوجه فرنگی از خود گوجه فرنگی به شکل رنده شده استفاده کرد. اگر در تهیه این غذا به سراغ دوغی رفته‌اید که ترشی آن زیاد است، پیشنهاد می‌کنیم از ریختن لیمو عمانی در غذا خودداری کنید. به علاوه، اگر دوغ شما همگن (هموژنیزه) نیست بهتر است قبل از استفاده، آن را به خوبی هم بزنید تا در طول پختن غذا دلمه دلمه نشود.

اگر تصمیم دارید که در خورشت دوغ پای خود از دوغ خانگی استفاده کنید، توصیه می‌کنیم آن را چند مرتبه در مخلوط‌ کن بریزید، سپس بر روی حرارت قرار دهید و تا زمانی که به طور کامل به جوش آید هم بزنید. حال با خیال راحت می‌توانید دوغ خود را به غذا اضافه کنید. البته باید بدانید که می‌توانید بسته به سلیقه خود میزان دوغ مورد استفاده در غذا را کم و آب آن را بیشتر کنید.

اگر فردی کم خون هستید، گوشت مورد استفاده در این غذا می‌تواند از مهم‌ترین منابع آهن برای شما باشد. اگر این غذا را همراه مرکباتی مثل پرتقال نوش جان کنید، آهن بیشتری را جذب خواهید کرد. علاوه بر این، توصیه ما این است که در زمان سرو این غذا، در کنار سبزی خوردن از هویج، فلفل دلمه‌ای رنگی و… نیز استفاده کنید تا میزان جذب آهن در بدن خود را افزایش دهید. در نهایت هم باید بگوییم اگر فشار خونتان بالاست، بهتر است نمک موجود در غذا را کاهش دهید و از رب گوجه فرنگی استفاده نکنید.

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

6. ماهی شکم‌پر

ماهی پرطرفدار و پرمصرف‌ترین غذای دریایی است که به لحاظ گستردگی انواع و البته شیوه طبخ آن می‌تواند سلیقه‌های متفاوتی از افراد را راضی نگه دارد. در این میان، ماهی شکم‌پر که از محبوب‌ترین غذاهای ایرانی در خطه شمال و البته جنوب کشور به شمار می‌رود هم تنوع بالایی در محتویات دارد.

یکی از ویژگی‌های طبخ ماهی شکم‌پر این است که می‌توان آن را درون فر یا روی گاز پخت. به علاوه این غذا را می‌توان هم با سبزی‌ پلو و هم با برنج ساده و سفید نوش جان کرد.

ماهی شکم‌پر از پرخاصیت‌ترین غذاها به شمار می‌رود. در وهله‌ی اول، این خود ماهی است که خواص غذایی بسیار خوبی دارد. خواص ماهی انکار نشدنی است و نمی‌توان از آن غافل ماند. ماهی سرشار از موادی مغذی مثل پروتئین و ویتامین دی است و به علاوه می‌توان آن را بهترین و کامل‌ترین منبع برای اسیدهای چرب امگا ۳ دانست. هر کدام از انواع مختلف ماهی ویژگی‌های منحصر به فرد خودشان را دارند. در این میان ماهی‌های چرب‌تر مثل ماهی‌های آزاد، ماهی قزل آلا، ساردین و… جزو سالم‌ترین انواع ماهی‌ها به شمار می‌روند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در تهیه ماهی شکم پر به سراغ این دسته از ماهی‌ها بروید. ماهی‌های چرب درصد امگا ۳ بالایی دارند و همین مسئله باعث بهبود عملکرد درست بدن و مغز می‌شود.

یکی از ویژگی‌های مهم ماهی، کاهش احتمال ابتلا به حملات قلبی است. علاوه بر این مصرف ماهی در تمام طول زمان رشد کودکان می‌تواند حیاتی و مهم باشد. مصرف ماهی باعث افزایش سلول‌های خاکستری مغز و کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل در دوره کهنسالی می‌شود. با تمام این اوصاف، هر چقدر از خواص ماهی بگوییم کم است و باز هم حرف برای گفتن باقی خواهد ماند.

برای پختن ماهی شکم‌پر معمولاً روش‌های مختلفی به کار گرفته می‌شود که در هرکدام از آنها مواد تشکیل‌دهنده‌ متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال به‌ طور عام مواد مورد استفاده در پخت ماهی شکم‌پر شامل پیاز، رب انار، سبزی‌های معطر، سیر، کره، گردو، زعفران و… است. شما می‌توانید برحسب سلیقه و شرایط خود این مواد را کم و زیاد کنید. برای مثال اگر اضافه وزن دارید، می‌توانید میزان کره و روغن مورد استفاده در این غذا را به حداقل برسانید.

اگر دچار یبوست هستید می‌توانید ماهی شکم‌پر خود را با مواد بخارپز ‌شده‌ای مثل هویج و قارچ بپزید و به جای برنج، آن را با نان سبوس‌دار میل کنید. این کار کمک می‌کند میزان فیبر دریافتی شما افزایش پیدا کند و کارکرد دستگاه گوارشتان بهبود یابد. اگر بیماری قلبی دارید در پخت ماهی شکم‌پر به جای کره به سراغ روغن زیتون بروید و غذایتان را با کلم بروکلی بخارپز شده میل کنید. با این کار آنتی اکسیدان‌های موجود در این مواد به بهبود بیماری‌تان کمک زیادی خواهند کرد.

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که رب انار استفاده شده در بیشتر انواع ماهی شکم‌پر، خواص بسیاری برای لاغری دارد. بسیاری از متخصصان تغذیه معتقدند که مصرف رب انار می‌تواند برای کاهش وزن و چربی‌های بدن به ‌خصوص در اطراف شکم مفید باشد.

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

7. میگو پلوی بوشهری

 

میگو پلوی بوشهری یکی از بهترین غذاهای ایرانی دریایی و همان‌طور که از نامش پیداست، مربوط به خطه جنوب ایران است. در گذشته این غذا مختص به جنوب کشور بود، ولی با توجه به این که مصرف میگو در سراسر ایران رایج شده، این غذا هم به نوعی همه‌گیر شده است. می‌توان گفت این غذا جزو غذاهای مقرون به صرفه به شمار می‌رود؛ در تهیه‌ی این غذا به سراغ میگوهای ریزی می‌رویم که قیمت نسبتاً مناسبی دارند. به همین دلیل با تهیه این غذا می‌توان با صرف هزینه‌ای نسبتاً کم و مناسب به توصیه پزشکان مبنی بر استفاده از غذاهای دریایی گوش داد.

میگو به دلیل امگا ۳ زیادی که دارد می‌تواند از بروز آلزایمر و اختلال حواس در پیری جلوگیری و هم‌چنین تا حدودی فشار خون را هم کنترل کند. میگو علاوه بر این می‌تواند مقداری از آهن مورد نیاز بدن شما را هم تأمین کند. بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که در میگو ماده‌ای به نام سلنیوم وجود دارد که احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان خون را در افراد کاهش می‌دهد.

به دلیل ابعاد کمی که میگوهای مورد استفاده در میگو پلو دارند، توصیه ما این است که در پاک کردن آنها نهایت دقت را به کار ببرید و تمامی ضایعات موجود در آنها را پاک کنید. برای پخت میگو پلوی بوشهری، دستور پخت‌های مختلفی وجود دارد که تاحدودی هم مشابه یکدیگر هستند. مواد مورد نیاز برای پخت این غذا شامل میگو، برنج، پیاز، سیر، گشنیز، رب گوجه فرنگی، زعفران و… است. باید این را هم بگوییم که در بعضی انواع میگو پلو که کاملاً ایرانی هستند، می‌توان سیب زمینی نگینی شده و کشمش هم مشاهده کرد.

از آنجا که کالری این غذا تا حدودی بالاست و جزو غذاهای سنگین به شمار می‌رود، توصیه می‌شود آن را برای وعده ناهار میل کنید. معمولاً این غذا همراه با ترشی‌هایی که تند هستند سرو می‌شود. به عنوان نوشیدنی هم می‌توان به سراغ شربت‌های خانگی رفت. البته بیشتر جنوبی‌ها این غذا را با نوعی نوشیدنی‌ به نام «زینتو» میل می‌کنند که آب توتی شبیه به شاتوت است.

رعایت برخی نکات می‌تواند به طبخ بهتر میگو پلو کمک کند. برای مثال بهتر است برای تهیه این غذا به سراغ میگوهای بزرگ و درشت نروید. علاوه بر این، ادویه‌های این غذا که شامل زردچوبه، فلفل قرمز و گرد لیمو هستند را به هیچ وجه از قلم نیندازید. بسیاری از افراد برای مقابله با بوی میگو از این ادویه‌ها یا سیر و پیاز استفاده می‌کنند که نباید آنها را نادیده گرفت.

اگر کلسترول دارید می‌توانید برای پخت این غذا به سراغ روغن زیتون بروید و مواد اولیه را به مدت یک تا دو دقیقه به خوبی در آن تفت دهید. در کنار این موضوع، توصیه می‌شود که برای کنترل چربی خون، در کنار میگو پلو از آب کرفس استفاده کنید. برای مقابله با یبوست هم بهتر است در این غذا به سراغ برنج قهوه‌ای بروید و فیبر دریافتی‌تان را افزایش دهید. همچنین برای رفع یبوست می‌توانید از سبزی‌های تازه و البته کاهو هم همراه غذا استفاده نمایید.

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

غذای های سنتی ایران را بهتر بشناسید

امیدواریم مطالب فوق مفید واقع شود با ما باشید

غذا های سنتی

۲۹ آبان ۱۳۹۷ / 0 Comments / 39 / تمامی مقالات, مقاله
غذا های سنتی

در این مقاله قصد داریم تا شما را با غذاهای سنتی آشنا سازیم

تجهیزات فست فود. تجهیزات کافی شاپ. تجهیزات رستوران

در ادامه همچنان با ما باشید

غذاهای سنتی:

سفره های ایرانی به سفره های رنگین معروف اند و همچنین این سر زمین فرهنگ غذایی بسیار کامل و بالایی دارد. دلیل این غنی بودن نیز دلیل متنوع بودن محیط طبیعی این کشور است.

معمولا در مناطق مختلف ایران بسته به امکانات موجود درآن منطقه غذا های محلی مختلف آماده و طبخ می شود.

در کشور ما غذاهایی هستند که به عمومیت شناخته شده اند در سراسر کشور و از دسته غذا های سنتی و ملی محسوب می شوند.

معروف‌ترین‌ این‌ غذاها عبارت‌اند از:

چلو کباب که در واقع همان برنج دم شده با کباب است. آبگوشت که این غذا ترکیبی از گوشت گوسفندی به همراه سیب زمینی و حبوبات و همچنین ادویه است. فسنجان این غذا از گوشت پرندگان مخصوصا اردک و غاز به همراه گردو و رب انار تهیه می شود. دلمه که این همان نوعی پیش غذا است که گوشت پیچیده شده در برگ مو است.  و همچنین انواع متعددی از خورشت ها از قبیل قرمه سبزی و قیمه که با برنج میل می شود.

همچنین در مناطق شمال و غرب کشور علاوه بر چلو کباب و کوفته تبریزی مشهور با  بعضی سبزی و گیاهانی که به صورت خودرو رشد می کنند آش های محلی متعددی از قبیل آش و شوربا که هم با گوشت و هم بی گوشت است درست مس کنند که حتی بسیار هم طرفدار دارد.

از ماهی های دریای خزر که هم خواص مفید بسیاری دارد و هم مقوی است و همچنین دارای شهرت جهانی است خاویار است. در شمال ایران با ماهی غذاهای گوناگونی می پزند.

از بهترین محصولات غذایی میگوی ایران است و با توجه به مرغوبیت و درشتی میگوی خلیج فارس غذا های بسیار لذیذی از آن تهیه می شود. لابستر یا همان شاه میگوی ایران شهرت جهانی دارد.

در ایران به روش های گوناگونی نان می پزند. در ایران نان ها نازک اند و سطحی پخته می شوند و در عین حال بسیار نرم هستند. معمولا نان را در ایران تازه به تازه مصرف می کنند. از نان های ایرانی می توان به: بربری، لواش، تافتون و سنگک اشاره کرد.

یکی از نوشیدنی های سرد که با سبز های معطر همراه با غذا سرو و صرف می شود دوغ سنتی است.

غذا های سنتی معمولا دو دسته اند که یک سری برای مراسم جشن و یک سری برای نذری آماده می شوند.

همچنین تعدادی غذای سنتی نیز برای جشن سال نو آماده می شوند.

معمولا در شب سال نو یکی از اصلی ترین غذا ها سبزی پلو با ماهی است و همچنین لوبیا پلو.

از اصلی ترین های میز سنتی سال نو سمنو است که یک نوع پودینگ شیرین تهیه شده از شاخه گندم است ولی به ندرت مصرف خوراکی می شود.

در ماه رمضان که ماه روزه داری و عبادت است از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب از هیچ غذایی استفاده نمی شود. معمولا در هنگام سحر بیدار می شوند. و همینطو این کار در غروب آفتاب هم انجام می شود. معمولا از شیرینی هایی که ترد است و با کره تهیه شده و در شربت غلطانده شده اند استفاده می شود.

دو نوع از آنها رایج هستند:

زولوبیا که به بیسکویت نمکی رشته ای شباهت دارد و بامیه که به پوست بامیه کمی شباهت دارد و نام آن نیز بر این اساس گرفته شده است.

نوعی دیگر غذاها غذا هایی هستند که به عنوان نذری تهیه و در جامعه توزیع می شوند. وقتی یک گوسفند قربانی می شود معمولا گوشت آن را در بین همسایگان توزیع می کنند.

اغلب به شکرانه خواسته ای که از سوی خداوند اجابت شده است، غذا برای عموم مردم تهیه می شود.

به همین شکل، در طول مراسم عزاداری امام حسین(ع) در ماه محرم و صفر، هزینه وعده هایِ غذایِ عمومی توسط افراد خیّر پرداخت می شود.

با ما همراه باشید

لینک های کمکی=

خرید تجهیزات فست فود. خرید تجهیزات رستوران. خرید تجهیزات کافی شاپ

مهم ترین مشخصات یک رستوران خوب و شرح وظایف آن ها

۲۸ آبان ۱۳۹۷ / 0 Comments / 35 / تمامی مقالات, مقاله
مهم ترین مشخصات یک رستوران خوب و شرح وظایف آن ها

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک های زیر کلیک کنید:

تجهیزات فست فود. تجهیزات رستوران. تجهیزات کافی شاپ

در ادامه با ما همراه باشید.

مهم ترین مشخصات یک رستوران خوب و شرح وظایف آن ها

یک رستوران ایده آل چه ویژگی هایی دارد ؟

از عناوینی که در سال های اخیر در بین خانواده های ایرانی جای خود را پیدا کرده است غذاهای فست فودی هستند. معمولا افراد سعی می کنند به دلایل مختلفی مانند صرفه جویی در وقت، رهایی از درد سر پخت و شست وشو و… به رستوران ها و فست فود ها می روند. معمولا این مورد در خانواده هایی که بانوی منزل شاغل است و همچنین خانواده هایی که اعضای آن مجرد هستند قابل روئت است و همچنین عادات خانوادگی کم و بیش در بر دارد. معمولا فرزندان این خانواده ها تمایل دارند حتی صبحانه هم بیرون از خانه صرف کنند.

این مورد باعث افزایش تقاضا و تعدد مشتریان شده و همچنینانواع غذا ها را نیز در سراسر کشور با قیمت و کیفیت متفاوت و همتوسط اشخاص متفاوت عرضه می شود.

یکی از اصلی ترین نکات این است که آیا تمام عرضه کنندگان مواد غدایی  بر وظایف بهداشتی و مشتری مداری عمل می کنند؟

یا از آن دسته هستند که در مواقع ازدهام جمعیت غذا را هر گونه که دوست دارند عرضه می کنند.

توجه نکردن به این موارد نکته بسیار مهم این است که اغلب مشتریان ترس از به خطر افتادن سلامتیشان را دارند.

تهیه و سرو غذا آداب و رسوم خاصی دارد که اگر رعایت شود می تواند برای فرد ایجاد آرامش، حفظ سلامتی، و همچنین خوش آیند باشد.

همه انسان ها از رفتن به رستوران و پرداخت هزینه ها این است که غذایی با کیفیت و همچنین در محیطی آرام میل کنند.

در صورتی که رستوران مورد نظر نتواند خدمات را به خوبی ارائه ندهد نه تنها باعث رضایت مشتری نمی شوند بلکه باعث نارضایتی و همچنین عصبانیت و استرس فرد می شود که عوارض فراوانی برای فرد خواهد داشت.

خیلی این حرف شنیده شده که برخی به یک رستتوران با برخورد بی ادبانه پرسنل و همچنین بی کیفیتی غذا و رعایت نشدن نظافت در آن رستوران به قول معروف غذا زهرمارشان شده.

در صورت وجود این گونه مشکلات در رستوران ها باعث می شود که مشتری علاوه برر پرداخت سنگین هزینه غذا تفیح و لذت بردن با خدمات ضعیف روبه رو شود به جای داشتن احساس شادی دارای احساس خشم و عصبانیت می شود. دلیل آن هم کم لطفی مدیر و پرسنل است به دلبل ناده گرفتن انتظارت مشتری و همچنین رعایت نکردن اصول مشتری مداری و همچنین ارائه دادن یک صورت حساب نجومی در آخر موجب نارضایت و خشم مشتریان می گردد.

به همین دلیل در این مقاله سعی شده است با ارایه مشخصات و ویژگی های یک رستوران خوب و شرح وظایف آن ها، مشتریان این صنف را در انتخاب رستوران مورد علاقه خود راهنمایی نماییم.

ویژگی های یک رستوران ایده آل

از مهمترین ویژگی های یک رستوران خوب داشتن محیطی منظم و زیبا و همچنین رعایت نکات و اصول بهداشتی  است.

وجود رنگ هایی از قبیل رنگ آبی نیلی و یا بنفش در فضای نشیمن باعث ایجاد آرامش می شود و همچنین به سوخت و ساز بدن کمک می کند و باعث تعادل اشتهای فرد شده.

از موارد دیگر تاثیر گذار روی کیفیت غذا نیز می توان از پخش موزیک آرام بخش و همچنین دلنواز نام برد.

قید کردن مقدار و همچنین نوع غذا و از همه مهمتر قیمت آن غذا در منو غذایی رستوران ها موجب انتخاب راحت تر می شود.

استفاده کردن از دیس  و بشقاب چینی و همچنین قاشق و چنگال استیل براق بهتر از ظروف یکبار مصرف است.

همیشه در رستوران تمامی کارکنان باید از لباس فرم رنگ روشن، تمیز و خوشبو استفاده کنند و همچنین دارای سلامت روان باشند  که این موارد برای مشتریان بسیار مهم است.

میز های غذا خوری باید شیشه ای باشد زیرا میز های پلاستیکی آلودگی را جذب می کند.

تمیز بودن آشپزخانه، محل سرو غذا و حتی سرویس بهداشتی بسیار مهم است.

همه چیز به سلیقه مشتری وابسته است مثلا کیفیت و مقدار غذا و از همه مهمتر نوع آن اگر به سلیق و سفارش او نباشد مشتری می تواند آن را مرجوع کند.

 رستوران هایی که نرخ قانونی دارند و از صورتحساب خود مطمئن هستند جزییات صورتحساب را واضح و روشن در اختیار مشتری می گذارند.

صندوق دار یک رستوران نباید بیشتر از مبلغ درج شده در لیست رستوران از مشتری درخواست کند و همچنین انعام دادن اجباری نیست و حق طلب کرد آن هم وجود ندارد.

به ندرت برخی از رستوران ها در هنگام شلوغی سهوا از کیفیت غذا و کمیت آن به مقدار زیادی کاسته می شود و در این صورت مشتری حق پس دادن غذا را دارد.

معمولا پرسنل ایده آل یک رستوران ایده آل رابطه صمیمی تر و مودبانه تری با مشتریان دارند و بر خلاف  در خواست آن ها کاری نمی کنند.

این که کارمندان برای مشتریان جای نششتن تعیین کنند اصلا قشنگ نیست مگر این که برای جدا سازی فضای نشیمن مجردها از خانواده ها باشد.

فضای سالن سرو غذا باید حتما تمیز و بدون حشره باشد و حتی صدایی در آن نباشد و همچنین سیتم سرمایش و گرمایش آن به درستی فعال باشد.

 اگر یکی از پرسنل رستوران یا مشتریان دیگر موجب ناراحتی و مزاحمت نوامیس و خانواده سایر مشتریان شود، وظیفه مسئول رستوران است که مراتب را پیگیری نماید و فرد مزاحم را از آن مکان دور کند.( در چنین شرایطی مشتریان بدون هرگونه جر و بحثی با طرف مقابل، باید موضوع را با مسئول رستوران در میان بگذارند.)

از ویژگی رستوران های با تجربه این است که پخت میزان غذا برای آن ها اهمیت خاصی دارد  و معمولا از ارائه غذای نپخته و همچنین غذای سوخته به مشتریان اجتناب می کنند و در صورت بروز این مورد آن را تعویض می کنند.

تمام چیز هایی ماندد سس و پیاز و … که با غذا سرو می شوند باید همزمان با غذا باشد.

باید حتما از پیاز تازه استفاده شود و همچنین بعد از اینکه پوست گرفته شد روی آن سلفون کشیده شود.

سعی کنید از  نوشیدنی خنک در قوطی آلومینیومی به همراه نی بیشتر از یخ و لیوان استفاده کنید.

از آب معدنی با مارک معتبر استفاده کنید و از نوشیدن آب در پارچ استیل خودداری کنید.

اگر به غیر از خواسته شما برای شما نوشیدنی گرم و یا یخ زده سرو شد آن را مرجوع کنید.

هیچ رستورانی حق ارائه غذای کهنه را ندارد پس اگر احساس کردید غذای رستورانی کهنه است دیگر هرگز به آن رستوران نروید.

اگر غذایی را انتخاب کردید که در تهیه آن از دست زیاد استفاده می شود حتما از نظافت آشپز مطمئن شوید که هر چه از این غذا ها کمتر استفاده شود.

غذا هایی مثل سیب زمینی، فلافل، سوسیس، مرغ کنتاکی و سمبوسه در روغن های چند بار مصرف آماده می شوند و بهتر است آن ها را در منزل و بهتر تهیه و میل کنید.

معمولا غذاهایی که در خیابان توسط دستفروشان فروخته می شود هیچ اعتبار بهداشتی ندارندو در بیشتر اوقات فروشنده همان آشپز است که بار ها هم دیده شده که در موقع تهیه غذا از گرفتن پول هم امتناع نکرده و همچنین حتی یک ظرف مایع بسیار کوچک هم در بساطش وجود ندارد

 از صرف غذا در رستوران هایی که کیفیت غذا و خدماتشان متغیر است یا مورد علاقه شما نیست صرفه نظر کنید. زیرا آن ها در اغلب موارد نمی توانند خواسته شما را برآورده کنند و موجب نوعی آزردگی ، رنجش و استرس در روحیه و احساس شما می شوند که موجب کاهش لذت و رضایت شما از آن ضیافت می شود!

حتما یادتان باشد که هر چقدر که خوشمزه و با کیفیت باشد بازهم به دلایلی  مانند عدم آموزش کافی، نظارت کافی پرسنلل، دستمزد کم کارگران، زیاد بود درخواست نکا بهداشتی به درستی رعایت نمی شود. پس نگذارید که خوردن غذا های آماده رستورانی از عادات زندگی شما شود.

نکاتی درخصوص طبخ غذای سالم

رعایت اصول بهداشتی و نوع پخت یک غذا از مهمترین ویژگی های یک رستوران خوب است.

غذا باید جوری پخته و یا سرخ شود که در اول از ارزش غذایی آن کاسته نشود و دوم دارای طعم و مزه خوش آیندی باشد .از عواملی که قابل چشم پوشی نیست شستن تک تک مواد تشکیل دهنده غذا هاست. به گفته متخصصین تغذیه غذا را می توان کم خورد اما کم کیفیت نه.

به این معنی که کیفیت و نوع تک تک موادی که در تهیه و پخت غذا استفاده می شود مهم است و سلامت و بهداشت داخلی بدن در استفاده از موادغذایی با کیفیت تضمین می شود.

به همین لحاظ باید به نوع و مرغوبیت موادی که برای تهیه غذا مورد استفاده قرار می گیرد مانند، نوع روغن، گوشت، برنج و سبزیجات توجه خاص کرد تا هم با کیفیت باشد و هم تازه!

حتما به پختن و یا سرخ کردن غذا ها توجه کنید که با گرفتن حرارت موجب زیان آور شدن آن غذا نشود. حتما در نظر داشته باشید که باید غذا ها طبق روش معینی که دارند بپزید و یا سرخ کنید. همچنین اگر غذایی غیر از روش های معین پخته شود برای بدن و سلامت آن ضرر دارد.

 غذاهایی که در فر و ماکروفر سرخ می شوند از موادی که در روغن سرخ می شوند سالم ترند زیرا علاوه بر این که عدم استفاده از روغن، چربی آن ها را کم تر می کند، حرارت بالای فر یا ماکروفر باعث می شود تا چربی های طبیعی غذا مانند، چربی گوشت مرغ یا گوشت قرمز نیز از بین برود و درنتیجه از ورود میزان قابل توجهی روغن و چربی به دستگاه گوارش بدن جلوگیری شود.

اگر رنگ روغن سرخ کردنی روشن و براق باشد و مهمتر از آن تکه های سوخته در آن دیده نشود این روغن قابل استفاده است.

حتما از خوردن غذا هایی که در روغن سوخته و یا سیاه تهیه شده اند خودداری کنید.

 معمولا روی ظروف روغن های مایع حداکثر درجه حرارتی که می توان به آن روغن داد ذکر شده است لازم است که حتما به این نکته توجه کافی شود و از حرارت بیش از حد روغن جلوگیری گردد.

روغن هایی که به علت حرارت بالا شروع به سوختن می کنند(از آن ها دود بلند می شود) به هیچ وجه قابل استفاده نیستند و باید فورا آن را تخلیه کرد و بعد از شستشوی ظرف مجددا از روغن جدید استفاده شود.

چیز هایی که پرورشی هستند دارای مقدار زیادی هرمون هستند که این هرمون برای رشد سریع آن هاست که این موارد در گوشت حیوانات پرورشی و همچنین آبزیانی مانند ماهی و همچنین میوه های پرورشی موجود است که دارای طعم و مزه غیر طبیعی و همچنین برای سلامت انسان بسیار مضر است.

حتی المکان از ظروف یک بار مصرف استفاده نکید زیرا این ظروف نه برای تهیه و نه سرو غذا مناسب است و اگر هم حرارت ببیند که ضرر آن چند برابر می شود. زیرا مواد مضر موجود در این ظروف وارد غذا شده و در نهایت وارد بدن می شود.

 شکل گرفتن رفتارها و خلق و خوی جنس مخالف در فرد، بلوغ زودرس و رشد اندام ها در دختران، تغییر در عملکرد هورمون ها و کاهش ترشح هورمون تستوسترون و بزرگ شدن غده پروستات در مردان و تغییرات رفتاری و بروز تندخویی و پرخاشگری از جمله عوارض ورود این مواد شیمیایی به بدن هستند.

غذا ها را حتما در ظروف شیشه ای نگهداری کنید.

از میوه و سبزیجاتی که به صورت خام مصرف می شوند که یخ زده اند به هیچ عنوان استفاده نکنید.

 با ما همراه باشید

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

۲۴ آبان ۱۳۹۷ / 0 Comments / 34 / تمامی مقالات, مقاله
چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

جهت اطلاع بیشتر از محصولات و همچنین اطلاع از قیمت محصولات ما روی لینک ها کلیک نمایید

تجهیزات کار کرده فست فود. تجهیزات کارکرده کافی شاپ. تجهیزات کار کرده رستوران

عنوان مقاله= چگونه یک رستورا موفق داشته باشیم همراه ما باشید.

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

قطعا همه این جمله را شنیده ایم که:طرف در فلان رستوران درآمد نجومی داره. یا جلوی فلان فست فودی جای سوزن انداختنم نیست چه برسه جای نشستن. شنید این جمله ها باعث وسوسه شدن خیلی ها میشه و در تصورات خود به اولین چیزی که فکر می کنند اینه که یک رستوران یا فست فود مثل چیزی که شنیده اند راه اندازی کنند.

اما آیا صاحب آن مجموعه موفق راه ساده ای برای رسیدن به این جایگاه داشته…؟ و یا برای رسیدن به موقعیتی اینچنین چه کارهایی انجام داده؟

سعی دارم که در این مقاله از تجربیات اشخاصی را که افتخار همکاری با ما در تجهیزات فست فود و تجهیزات رستوران را داشته اند استفاده بهبنه داشته باشم د تا شاید بتوانم کمکی به کسانی که قصد راه اندازی را دارند و در ابتدای راه هستند کرده باشم.

امیدوارم تا بتوانم موجب داشتن دیدی بهتر و منطقی تر و همچنین ایجاد انگیزه بیشتر همراهتان باشم. در ابتدا باید ذاکر شوم که این شغل که انتخاب کرده اید از سخت ترین مشاغل کسب و کار است و اولین سوال شما این است که چرا؟

برای این گفته دلایل زیادی دارم اما می توانم عمده آن را به صورت خلاصه به شما بگویم:

اول اینکه ساعت کار این نوع کارها معمولا بسیار زیاد است، به این نکته توجه کنید که این ساعات تقریبا از اول صبح تا آخر شب را شامل می شود، به این نکته توجه کنید که باید خدمات خود را به موقع و همچنین با کیفیت ارائه دهید و عواملی مثل خستگی و فشار کار نباید از کیفیت کار شما بکاهد.

از وظایف یک مدیر رستوران و یا فست فود حفظ سلامت کارکنان شاغل در آشپزخانه  و همچنین مراقبت از آن ها است که مسئولیت های زیادی از قبیل در نظر گرفتن تجهیزات مختلف مختلف کاربردی در آشپزخانه ، بهداشت محیط و… بر عهده مدیر فست فود است.

از دیگر مسئولیت های مدیر گردآوری تمام امکانات لازم برای پخت منو سرآشپز است که شامل تجهیزات فست فود.رستوران.آشپزخانه و… و خرید مواد غذایی و … هم می باشد

نظارت دقیق بر سرویس دهی به مشتریان یکی از مسئولیت هایی است که کار را برای مدیر بسیار سخت می کند. من با این مطالب قصد دارم تا شما را با همه جوانب و سختی های این کار آشنا سازم نه این که انگیزه شما را از بین ببرم، در ادامه از ویژگی ها خوب این شغل هم صحبت می کنیم.

علاقه و انگیزه

اولین سوال من از کسی که برای راه اندازی مجموعه مشاوره بگیرد این است که آیا به این شغل علاقه مندی؟ با توجه به تجربیات نشان داده این شغل به خیلی چیزها جز علاقه نیازمند است، شغل های پر درآمد وسوسه کننده هستند اما تابه حالا از نزدیک با این شغل آشنایی داشتید؟

اگر از مدیران موفق بپرسید که در کارشان تاثیر کدام عامل برای بهبود وضعیت بیشتر بوده:

اولین مسئله مسائل مالی است و دوم مسائل روحی و روانی از قبیل علاقه، انگیزه، اشتیاق دکه همه آن ها مورد دوم را مهم تر می دانندو همه می دانیم داشتن علاقه به یک کا انگیزه و اشتاق زیادی در یک فرد ایجاد می کند در نهایت باید بگویم اگر به این شغل علاقه ندارید وار آن نشوید. به این دلیل که هزینه های بالایی برای تجهیزات پرداخت خواهید کرد و در نهایت ضررکلانی خواهید داشت.

برای درک علاقه به این شغل یک راه ساده وجود دارد:

آیا علاقه مند به آشپزی هستید؟

اگر هم علاقه داشته باشید کافی نیست البته خیلی از رستوران ها با یک آشپز هم اداره می شود  که سالیان سال در یک آشپزخانه کار کرده و یا با صاحبان رستوران ها همکار بوده و در آشپزی سر رشته دارند اما موفق نیستند.

آیا به آشپزی علاقه دارید؟

برای بهتر فهمیدن این که آیا می تواید یا نه بهتر است از کسانی که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید و از راهنمایی آنان استفاده کنید و بخواهید که به شما کمک کنند. بعد سعی کنید که در موقعیت او قرار بگیرید حالاببینید آیا موفق هستید؟

مطالعه و تحقیق در این مشاغل (فست فود،رستوران)بسیار مهم است هرچه تحقیق و مطالعه شما بیشتر و دقیق تر باشد به نتیجه بهتری خواهید رسید و اگر به این جمع بندی رسیدید که می توانید بهتر است شروع کنید…

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

برنامه ریزی

یکی از مهمترین نیاز های راه اندازی یک فست فود داشتن برنامه ریزی دقیق با ترسیم هدف ها در ذهن است. از نمونه های بارز آن این است که در کجا با چه ابعاد و حتی شیوه ایی می خواهید شروع به کار کنید؟

کارهایتان را بنوسید دوم اولویت بندی کنید و در نهایت طبق آن انجام دهید.

برای راه اندازی رستوران یا فست فود ۵ کار مهم دارید:

۱-یافتن محیطی مناسب برای کار

از مهمترین بخش های راه اندازی یک فست فود یا رستوان  پیدا کردن مغازه یا محل مناسب آن است و همچنین موقعیت قرار گیری در کشو، شهر ، محله یا حتی کوچه بسیار حائز اهمیت است توجه به فرهنگ می تواند یکی از دلایل موفقیت رستوران شما در فرهنگ و سنت غذایی باشد و میزان قدرت خرید از آن محل بی تاثیر نیست، از نظر خیلی از کارشناسان استفاد از این خلاقیت ها مهمتری عامل رشد و پیشرفت شما خواهد بودخوش فکر باشید و منوی مخصوص منطقه خودتان را طراحی کنید.

در اینصورت می توانید مجموعه ی خاص خودتان را داشته باشید و دلیل شهرت خیلی از مجموعه های موفق دقیقا همین عامل است.

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

۲-دکوراسیون داخلی

از عوامل خاص بودن و جذب مشتری می توان از دکوراسیون و چشم نواز خوب فضا اشاره کرد. این هم به آن شرط که سازگار با سلیقه مشتریان شما باشد و وسواس در انجام ارئه خدمات و همچنین کیفیت غذا بسیار اهمیت دارد.

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

 

۳-تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اولین چیزی که از یک سر آشپز حرفه ای خواهید شنید این است که غذای خوب و با کیفیت با تجهیزات خوب و با کیفیت تهیه می شود. برای تجهیزات فست فود. تجهیزات رستوران.

تجهیزات کافی شاپ کافیست با ما در ارتباط باشید تا بتوانیم افتخار همکاری با شما عزیزان را داشته باشیم.

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

۴-راه اندازی منوی غذا

در راه اندازی منوی غذا با دو روش می توانیم پیش برویم:

قدم اول استخدام سرآشپز و آموزش کارکنان توسط او برای پخت منو مورد نظر و قدم دوم استخدام کوتاه مدت سرآشپز برای آموزش طبخ غذا به کارکنان سعی کنید منو خودتان را دیگر رقبا مقایسه کنید که اینکار جلب نظر از مشتری می کند. توجه کنید که کیفیت غذا به وسواس شما بستگی دارد پس منظم باشید.

۵-تبلیغات موثر

در این بخش به تبلیغاتی گسترده و موثر برای معرفی مجموعه و خدمات خود به مشتریان نیاز دارید.

این بخش را بسیار جدی بگیرید تبلیغات بحثی تخصصی است و معمولا مدیران و کارآفرینان با شناختی که از کالا و خدمات خود دارند

بازار هدف خود را مشخص و تبلیغات را بیشتر در آن بخش متمرکز می کنند.

روش های مختلفی برای تبلیغ یک رستوران یا فست فود پیشنهاد می شود

مثل غذای مجانی در روز افتتاحیه،پخش بروشور،تبلیغات در شبکه های اجتماعی و رسانه ها،

هدایای مخصوص رستوران با نام و لوگو به مشتریان و … اما بهترین شیوه برای تبلیغ ارائه غذایی با کیفیت و خدمات سطح بالا با قیمتی مناسب است ،

این برای شما یک تبلیغ خوب خواهد بود.

در اینصورت در چند ماه یا حتی سال های اول توقع سود زیاد را نداشته باشید

و به این کار بیشتر به شکل یک سرمایه گذاری موفق بنگرید اما مطمئن باشید

در آینده ای نه چندان دور سود قابل توجهی نصیبتان خواهد شد.

در پایان به عنوان کسی که در جوانی کارآفرینی را شروع  و در حال حاضر نیز ادامه می دهد و به عنوان برادر کوچک چند توصیه به ذهنم رسید که عرض می کنم:

همه می دانیم که ایجاد یک شغل با تعدادی پرسنل یا همان کارآفرینی در کشور ما بسیار مشکل است ولی برای رشد و ارتقاء در هرکاری باید سختی های آن کار را به جان خرید، هر وقت از شرایط سخت خسته شدید به یاد داشته باشید که شغلی با درآمد خوب دارید و کارفرما هستید به امتیازات و ویژگی های خوب و منحصر به فرد شغلی که دارید فکر کنید، این به شما انگیزه خواهد داد.

هر هفته سود و زیان و مخارج و درآمد را محاسبه کنید و از نظر مدیریت مالی بروز باشید و به برخی آمار و اطلاعات که در نوشته ها می بینید توجه نکنید مثل اینکه چه تعداد رستوران در سال یا دو سال اول ورشکست میشوندو… همواره انرژی منفی را از خودتان دور کنید، و با انگیزه و روحیه بالا سر کار بروید.درنهایت خلاقیت را فراموش نکنید.

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

چگونه یک رستوران یا فست فود موفق داشته باشیم

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

۲۴ آبان ۱۳۹۷ / 0 Comments / 42 / تمامی مقالات, مقاله
راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

ما در این مقاله راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته را توضیح خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

خرید تجهیزات رستوران. خرید تجهیزات فست فود. خرید تجهیزات کافی شاپ

در ادامه همراه باشید

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود :

مردم چه وضع اقتصادی خوبی داشته باشند جه بد معمولا علاقه زیادی به خوردن غذا های فست فودی دارند. حتی شما نیز شاید یکی از دوست داشتن های همیشگیتان داشتن یک فست فود بوده و هست. ولی بدانید که این کار خیلی هم راحت نیست.باید برای راه اندازی یک فست فود حساب شده عمل کنید.

چگونه یک رستوران فست فود راه بیاندازیم ؟
مواد لازم :
Start-up costs
Business loan
Business plan
Business license
Menu
Kitchen Equipment
Employees

معمولا برخی از رستوران داران بدون داشتن هیچ اطلاعاتی در رابطه با با راه اندازی و تجهیزات فست فود ندارند و در نتیجه با شکست در اینکار مواجه شده و موجب دوباره کاری دار سرمایه گذاری می شود.

از مهمترین آیتم های راه اندازی یک فست فود موفق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مکان مناسبی تعیی شود.

رابطه مستقیم بین تجهیزات فست فود و هزینه سرمایه گذاران وجو دارد، خیلی ها تجهیزات خارجی و مارک را ترجیح می دهند و خیلی ها هم تجهیزات ایرانی را را بخاطر حمایت از تولید ملی و راحتی خیال از گارانتی انتخاب می کنند. اما برخی بخاطر صرفه جویی در هزینه ها از تجهیزات مارک یا برند معرو چشم پوشی می کنند.

از ضعف های فست فود ها می توان به نداشتن برنامه ریزی در راه اندازی اولیه آن ها اشاره نمود.که باعث این امر سرمایه گذارانی هستند که بخاطر کاهش هزینه ها از مشاوره جهت راه اندازی و تجهیزات فست فود استفاده نمی کنند و بعد از مدتی موجب دوباره کاری ها می شود.
معمولا مبحث دکوراسیون داخلی و خارجی فست فودها بستگی شدیدی به هزینه های صحیح و متراژ مغازه ها دارد و باید طوری باشد که هنگامی که مشتری وارد می شود احساس آرامش کند. از مهمترین عناصر دکوراسیون نورپردازی داخلی و خارجی مجموعه است. که این امر بتواند مشتری را به داخل مغازه بکشاند و در کل امر طراحی به سلیقه راه انداز بستگی دارد.

در چیدمان دستگاه ها دقت کنید که در زمان شلوغی باعث هدر رفت زمان نشود، همانطور که می دانید فست فود به معنای یک غذای سریع و با کیفیت است که آن هم به یک متخصص راه انداز و تجهیزات فست فود بستگی دارد.

باید یک منو طراحی کنید که کامل باشد و مشتری از دیدن آن لذت ببرد منو کامل شامل انواع فست فود ها، پیتزا های ایتالیایی و آمریکایی، ساندویچ های گریلی و برگرر های زغالی همچنین مرغ سوخاری کنتاکی به دو شکل اسپایسی و نرمال داشتن پیش غذاهای بسیار خوشمزه و همچنین سالاد ها وسس های متنوع و در نهایت قیمت مناسب آن به کان مورد نظر بستگی دارد.

شغل فست فود یک کسب و کار پر درآمد است که در آن حرف اول را راه اندازی و تجهیزات فست فود می زند دوم بلا بودن کیفیت در مقایسه با رقبا و سوم مدیریت کامل فست ت فود است.

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

طراحی برنامه برای راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

هر کار بزرگی نیازمند برنامه ریزی جامع است. اگر در بازار کار فست فود برنامه ریزی دقیق نداشته باشید 100% با شکست مواجه خواهید شد.

پیشنهاد ما برای برنامه ریزی در راه اندازی فست فود استفاده از چارچوب کاری خاصی می باشد که شامل :

تحلیل موقعیت :

موقعیت فعلی ما کجاست و ما در کجای بازار قرار داریم ؟

اهداف :

به کجا می خواهیم برسیم و بازار هدف ما کجاست یا چه کسانی هستند ؟
استراتژی :

چگونه به آنجا برسیم و راه رسیدن به هدف چیست ؟
تاکتیک :

از کدام ابزار تاکتیکی برای پیاده سازی استراتژی استفاده می کنیم و برنامه های کوتاه مدت ما کدامند ؟
اقدامات :

کدام برنامه عملکردی برای پیاده سازی استراتژی مورد نیاز است و اولویت ها به چه ترتیب تعیین گردیده اند ؟
کنترل :

چگونه فرایند استراتژی را مدیریت کنیم ؟

خدمات زیر از ضروریات راه اندازی یک فست فود است.

تهیه طرح کسب و کار:

داشتن سرمایه اولیه یکی از نیازهای راه اندازی یک فست فود است.باید حداقل تا دوسال اول برخی هزینه ها را ازجیب و یا سرمایه اولیه خودتان پرداخت کنید که شامل:اجاره محل، بیمه، تاسیسات، تجهیزات فست فود، مواد غذایی، دستمد کارگران و تبلیغ است. حتما در نظر داشته باشید که یک موفقیت به زمان نیاز دارد.

۲ . تهیه و تدوین استراتژی مجموعه

اگر می خواهید موفقیت خودتان را تضمین کنید یک امتیاز رستوران بخرید تا به اصطلاح یکی از شعب یک رستوران معروف شوید.این کار می تواند سرمایه گذاری در یک کار با سود خوب باشد. خرید امتیاز هزینه بالایی دارد اما در عوض سودهی آن نیز بالا است. اگر قصد این را دارید که برای خود یک رستوران مستقل بزنید این را در نظر داشته باشید که دوست دارید چه گروهی را به رستورانتان جذب کنید تا منحصر به فرد باشید.چون شما در رقابت با رستوران های معروف شهر و کشورتان هستید پس باید ویژگی های خاصی داشته باشید.
۳ . طراحی پلان و نقشه فنی

۴ . طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی

با توجه به سلیقه شما پس از مطالعه نقشه و پلان رستوران شما از یک طرف و با توجه به منوی رستوران و سبک آن ، اقدام به بخش بندی کردن قسمت های مختلف رستوران شامل منطقه نشیمن ، کانتر ها ، جانمایی آشپزخانه ، انبار و سرویس های بهداشتی ، مناطق استاندارد داخل سالن مانند Customer Zone و Passageway Zone و Order Line و Back and Middle and Front Line نموده و بر همین اساس المان های تزئینی نیز استخراج خواهد گردید و طرح اولیه دکوراسیون ارائه خواهد شد.

۵ . طراحی منو فست فود

باید دارای منویی باشید که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت بتواند با دیگر رستوران ها در رقابت باشد.جای دادن غذا های ویژه سر آشپز را حتما جدی بگیرید. از اصلی ترین موارد مورد نیاز رستوران ها طراحی منو آن ها است. با توجه به مطالعات میدانی انجام شده طراحی منو را با توجه به اول سلیقه های موجود در منطقه راه اندازی فست فودریال دوم نسبت به سطح و توان مالی و توان خرید همسایگان در منطقه طراحی می کنیم. سعی داریم بهترین منو را با قیمت تمام شده پایین و مواد اولیه کمتر تهیه و ارائه نماییم.

۶ . طراحی آشپزخانه صنعتی

در این بخش با توجه به منو رستوران لیت تجهیزات و ماشین آلات را تهیه می نماییم و همچنین طبق منطقه گردش کار آشپزخانه تقشه چیدمان را طراحی می کنیم. نقشه ها از قبیل  بخش های تاسیسات برقی، مکانیکی و مهمترین آن ها چیدمان ماشی آلات و تجهیزات مورد نیاز اسن.

۷ . طراحی و تولید تجهیزات آشپزخانه
۸ . تهیه و ساخت مبلمان و کانتر
۹ . جانمایی تجهیزات
۱۰ . بررسی کار سنجی و حرکت سنجی

۱۱ . تدوین برنامه و سیاست های استخدامی

۱۲ . آموزش حرفه ای مدیران

اگر قصد ندارید که خودتان رستوران را بگردانید، افراد با تجربه و متعهد وسخت کوش را انتخاب نمایید.به آن ها آموزش لازم و جامع ارائه دهید. این موضوع را به آن ها گوش زد کنید که انجام کار به درستی برای شما حائز اهمیت است.

۱۳ . آموزش پرسنل آشپزخانه به طبخ و درسینگ
۱۴ . آموزش سوپروایزر در مورد کنترل کیفیت غذا و اداره واحد
۱۵ . آموزش صندوق دار با برنامه فروش و گزارشات مالی
۱۶ . آموزش سالن کاران و گارسون ها
۱۷ . آموزش نحوه تهیه برنامه های روزانه هفتگی و ماهیانه
۱۸ . برنامه بهداشت و سلامت
۱۹ . تدوین برنامه فروش و طراحی کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی جهت افزایش فروش

با توجه به گفته های پیشین در این بخش بعد از بررسی های کلی خدمات فست فود ها و رستوران ها می خواهیم نقاط  ضعف و قدرت شما را بررسی می کنیم و با تهیه یک لیست آماری از فروش محصولات رستوران شما+ رقبای شما در منطقه فعالیت+ نقاط ضعف و قوت رقبا+ وضعیت مشتریان شما برای شما در تهیه استراتژی تبلیغات می نماییم.

در این بخش متناسب با بودجه شما راهکار های افزایش فروش و تبلیغات موثر را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

۲۰ . مشاوره گرافیک و چاپ

تبلیغات بسیار مهم است پس می توانید یا در روزنامه ها و مجلات تبلیغ کنید یا در سطح شهر برشور پخش کنید زیرا این کار رقابتی است و در آن تبلیغات اهمیت زیادی دارد.
۲۱ . مانیتورینگ رقبا
۲۲ . ارائه فرم ها و کاربرگ های مورد نیاز
۲۳ . ارائه بانک اطلاعاتی تامین کنندگان مواد اولیه
۲۴ . ارائه برنامه مدیریت جامع در زمان بحران
۲۵ . ایجاد واحد دلیوری سیستماتیک
۲۶ . ارائه جداول تغذیه ای غذاهای موجود در منو (کالری، پروتئین، چربی، کربوهیدرات، فیبر)
۲۷ . برند سازی بر پایه کیفیت
۲۸ . ارائه تکنیک های منحصر به فرد برای موفقیت در شروع فست فود
۲۹ . اجرای برنامه های افتتاحیه رستوران

یکی از مواردی که سرعت رشد رستوران ها را افزایش می دهد افتتاحیه های با شکوه است. ما نیز برخی از برنامه ها و افتتاحیه ها را برای برخی رستوران ها اجرا می کنیم که شامل دعتوت از هنرمندان معروف+ طرح ریزی  کامل برنامه افتتاحیه و تهیه سناریو+ برنامه های آتش بازی و بادکنک آرایی+ دعوت نمودن از مشتریان در شب افتتاحیه

۳۰ . طراحی ایده

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته

با توجه به حجم بالای فست فود هایی که امروزه در حال فعالیت می باشند و به صورت روزانه در حال راه اندازی هستند ، ایده خوب و ناب است که می تواند در بازار رشد نموده و فروش بالایی را تجربه نماید.

ما در بخش طراحی ایده ، به صورت روزانه برترین ایده های جدید جهان را مورد مطالعه قرار داده و با بومی سازی آن برای فرهنگ ایران شما را در این بخش یاری می نماییم.

طراحی ایده متشکل از تهیه طرح تجاری Business Plan و طرح توجیهی Feasibility Study می باشد تا شما بتوانید علاوه بر آشنایی کامل با تمامی ابعاد طرح ارائه شده ، طرح را از نظر بودجه دقیق مورد نیاز و همچنین درآمد های آینده طرح با خبر نماید.

همواره با ما باشید

تجهیزات فست فود، خرید تجهیزات رستوران، تجهیزات کار کرده کافی شاپ سراج تجهیز

۷ نکته برای افتتاح و راه اندازی فست فود

۲۳ آبان ۱۳۹۷ / 0 Comments / 31 / تمامی مقالات, مقاله
۷ نکته برای افتتاح و راه اندازی فست فود

در این مقاله با ما همرا باشید تا با 7 نکته برای افتتاح و راه اندازی فست فود بیشتر آشنا شوید

تجهیزات فست فود. تجهیزات رستوران. تجهیزات کافی شاپ

در ادامه مطالب با ما جهت راه اندازی فست فود خود همراه باشید.

۷ نکته برای افتتاح و راه اندازی فست فود

یکی از مشاغلی که در دنیا علی رغم مخاطرات بهداشتی رونق یافته است صنعت غذایی فست فود است.در طالعات اخیر نشان داده شده که تعریف فست فود توسط مشتریان گسترش یافته. دیگر مشتریان فست فود آن را به نام سرویس پر سرعت نمی دانند، این غذا دارای مفهومی دوگانه است که هم به غذا هایی از قبیل فست فود سنتی و غذاهای سریعی که عطر و طعم با کیفیتی دارند اشاده می کند. ایده ایی نو نیز در مکان های قرار گیری و گسترش فست فود ها این بود که از رستوران ها با خدمات کامل گرفته تا بیرون بری غذا و خوردن آن روی نیمکت های تعبیه شده در کنار خیابان. آیا این ادراکات مشتری تاثیری بر فرصت های بیشتر و همچنین رقابت بیشتر موسس فست فود دارد؟ از رویاهای کارآفرینی که محبوبیت بسیاری دارد راه اندازی یک فست فود است.ولی در واقعیت یک رویا نیست بلکه خیلی از رویا دورتر است. یکی از سخت ترین کارها را به جرات می توان کسب و کار رستوران دانست- گوردون رامزی اگر یک فست فود نمی زد بیکار بود- در نتیجه اگر اراده کاری را داشته باشید راه کار آن هم خواهید یافت.از لازمه های شروع هر آرزویی ابتکار عمل و چشم انداز است. همچنین در تبدیل شدن آرزو ها به هدف نیازمند برنامه ریزی، سرمایه، تحقق، تیزبینی و پشتکار هستید.

۷ نکته برای افتتاح و راه اندازی فست فود

۷ نکته برای افتتاح و راه اندازی فست فود

نکات راهنمای افتتاح و راه اندازی فست فود

چگونه همه این ها با هم آمیخته می شوند؟ ما در اینجا شما را راهنمایی می کنیم تا بدانید از کجا شروع کنید، از مطالب این که چگونه فست فود را معرفی کنید تا اینکه چگونه با قوانین موفق آمیز رفتار کنید با شما هستیم.

تحقیق ،تحقیق ، تحقیق

تحقیق در اینکار بسیار حیاتی و واجب است چرا که کار فست فود یک کسب و کار بسیار رقابتی است. از کسانی که قبلا این کار را انجام داده اند بسیار کمک بگیرید. در همایش هایی که با توجه به رویداد های شبکه های تجاری برای راه اندازی کسب و کار هستند شرکت کنید. حتما سعی داشته باشید که بدانید فایده در چیست و چه چیزی بی فایده است و تفاوت آن ها را بیابید.

مثلا در مورد شکست یک رستوران حتما اطلاعات کامل کسب کنید.

برای داشتن هدف و راهکار بهتر برای کسب و کارتان باید بدانید چه چیزی جوابگوست و چه چیزی جواب گو نیست.

هر شخصی در تخصص خود بهترین ها را ارائه می دهد و اگر یک نفر در پخت هات داگ یا کاپ کیم تازه متخصص باشد بهرین کیفت از این غذا را ارائه می دهد.

همه این ها را در نظر داشته باشید و علاوه بر آن به این موضوع نیز توجه کنید که مشتریانتان معمولا تا چه رنج قیمتی را متحمل می شوند.

این سوال را از خود بپرسید که آیا مشتریان آن منطقه از شما و سرمایه شما حمایت می کنند.

به همین روش مکان های بهتر را شناسایی کنید. همچنین اگر در شهر باشید می توانید رهگذران را نیز جذب کنید.همچنین در برخی موارد در خارج شهر ها می توان یک رستوران موفق تاسیس کرد.

۷ نکته برای افتتاح و راه اندازی فست فود

۷ نکته برای افتتاح و راه اندازی فست فود

از کوچک شروع کنید

داشتن یک پیشخوان بزرگ و آشپزخانه یخوب در مرکز شهر مسلما آرزوی شماست، از اولین گام ها برای شروع کردن کار می توان به از کوچکتر شروع کردن اشاره کرد. این کار علاوه بر اینکه باعث آشنایی بیشتر شما با این کار می شود بلکه میزان سرمایه گذاری آن هم کمتر است و همچنین ریسک کمتری دارد.

برخی از مغازه های فست فودی کوچک چون سرباز کمتری دارند هم می توانند غذای خوب و خوش طعمی ارائه دهند.

حتی می تواید به جای افتتاح و تجهیزات فست فود به خرید امتیاز نمایندگی آن هم فکر کنید. و در نتیجه در ابتدا امتیاز نمایندگی بگیرید.

فکر کردن در این مورد برای افرادی که تا به حال تجربه کافی برای راه اندازی و کسب و کار فست فود ندارند یا به اصطلاح تازه کار هستند کمک بسیار می کند.

برنامه کسب و کار

نیازی نیست که یک برنامه یا طرح برای کسب و کار بسیار رسمی باشد، این که بهینه سازی و روند کار را مشخص کند کافی است تا به شما درباره ی بهره گیری از فرصت های حال حاضر بازار کمک بسیار کند و در مقابله با تهدیدات به شما کمک بسیاری می کند.

همچنین این را باید در نظر گرفت که برای ارتباط با دیگران مانند سرمایه گذاران، شرکا و مشتریان برای باور کردن شما داشتن نقشه و طرحی برای کسب و کار ضروری است.باید یه آنان بقبولانید که وقتی از حساب و کارتان صحبت می کنید پس حساب شده عمل می کنید.

همچنین برای اجرای طرح کسب و کارتان می توانید از افراد متخصص کمک بگیرید.

در جست و جوی سرمایه

نیاز داشتن به سرمایه گذاری برای همه کسب و کارها نیست، حتی برخی کارهای کوچک نیز به سرمایه گذاری نیاز ندارند. از وام کوچک هم می توان شروع کرد.همچنین اگر دنبال سرمایه گذاری هستید برای آن برنامه ریزی لازم را انجام دهید. می توانید برای برنامه های سرمایه ها و درخواست وام هایتان از اساس طرح کسب و کار خود استفاده کنید. معمولا وام دهندگان و سرمایه گذاران می خواهند همه چیز را در مورد شما بدانند. به این موضوع که چه مقدار پول لازم دارید واقع بین باشید. اگر در تجهیزات اضافی و غیر از تجهیزات داخلی (تجهیزات فست فود) پول خوبی پس انداز می شود.

مراحل نظارتی هنگام شروع یک کسب و کار را در نظر بگیرید

علاوه بر همه این موارد باید مراحل قانونی  و حقوقی از قبیل ثبت شرکت، تا دریافت مجوز قانونی و… را نیز در نظر داشته باشید.

مدیریت رستوران در چهارچوب قوانین

از دیگر موارد قانونی که بر پیشرف رستوران شما تاثیر گذار است می توان قوانین مربوط به کارکنان که شامل قواین بهداشت غذایی، استعمال دخانیات، درک و رعایت قوانین و مقررات اشاره کرد

امید واریم مفید واقع شود

خرید تجهیزات فست فود

خرید تجهیزات رستوران

خرید تجهیزات کافی شاپ

آیا به کمک ما نیاز دارید؟

تماس با ما
Compare List